autacek

Jak je v běžném životě možné beztrestně souložit se sestrou?

No vidíte, všichni jste naletěli (ale díky za odborné odpovědi).
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-se-takto-oslovovat-v-beznem-zivote
Když to bude sestra příslušné církve sdílející s Vámi stejné vyznání, nic tomu nebrání. Stejně tak se sestrou zdravotní mít asi problém nebudete. Tak směle do toho.

Nejlepší odpověď
Bobek 2

Podle § 188 trestního zákoníku je soulož s příbuzným v pokolení přímém nebo se sourozencem trestná. Připomeňme si, že sourozencem se v právu rozumí nejen tzv. přirozený sourozenec, ale i sourozenec zcela nevlastní, se kterým člověk pokrevně není příbuzný vůbec.

Definice soulože není úplně jednoznačná a je upřesňována soudní praxí a judikatorou – nejvyšší soud už uznal jako soulož i jen částečné zasunutí penisu do pochvy, při kterém nedošlo k porušení panenské blány, a bez ohledu na to, jestli došlo k „pohlavnímu ukojení“, ale přikláněl se tehdy (2014) k výkladu, že „za soulož (coitus) je třeba pokládat spojení pohlavních orgánů muže a ženy“ – tedy například anální pohlavní styk (ani heterosexuální) by podle dosavadní judikatury souloží spíše nebyl.

Ovšem státní právo a státní tresty jsou jen jednou z forem společenské regulace chování, která je odvozena z práva přirozeného, aniž by ho přebíjela či negovala. Tedy je pravděpodobné, že společensky nepřijatelné chování může mít za následek společenský trest v podobě opovržení či odsudku i tehdy, když z hlediska státního trestního práva trestné není.

Na druhou stranu ovšem platí, že kde není žalobce, tam není soudce, a každý člověk tvoří společnost a s ní tvoří i společenské normy. Tedy pokud si v nějaké rodině nebo v nějakém etniku nebo sociální vrstvě atd. ty normy někam posunou, tak je pak mají posunuté, a to zdaleka ne jen v sexuálních otázkách. Netroufám si hodnotit, co je běžné v soukromí lidí, ale rozhodně souložení se sourozencem není něčím, čím by se dnes lidé ve společnosti mohli bezstarostně pochlubit.

Další odpovědi
Rokio

Soulož mezi příbuznými je trestný čin.

Pokud chceš mít sex se sestrou, tak se omez jen na líbání, šahání a flirtování. Žádný průnik není přípustný.

led

Incest (§ 188 Tr.z.) je definován jako sexuální styk mezi jedinci tak blízce příbuznými, že je mezi nimi proto vyloučené legální manželství. Kromě pokrevně příbuzných zahrnuje incestní tabu také nevlastní rodiče a jiné osoby, které žijí ve společné domácnosti a bezprostředně participují na výchově a ochraně objektu.https://www­.wikiskripta.e­u/w/Incest

Takže vám ostáva možnosť už len so zdravotnou sestrou, ak ona s tým súhlasí, za predpokladu, že nie je vaša vlastná, prípadne nevlastná sestra.

marci1

Zákon č. 40/2009 Sb.
§ 188
Soulož mezi příbuznými
Kdo vykoná soulož s příbuzným v pokolení přímém nebo se sourozencem, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta.
https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2009-40

JájsemRaibek

Není-li žalobce, není sodce.
Jinak jen s nevlastní.

Dochy

Také klidně můžeš se švagrovou sestrou… (a když to bude s tou správnou, pak nejspíš ani nedostaneš přes hubu)

callmehelf

Ani nevím, že se to trestá.

Spíše je to jen nedobré.

led

Bobek 2, ďakujem za vyčerpávajúce rozpísanie mojej odpovede

led

JájsemRaibek pozrite si definíciu, Incest § 188 Tr.z.

Malvína

Legálně se vzít nemohou, to chápu. Ale pohlavní styk jako takový není trestný čin, rozumím tomu dobře? Kdo by poté byl viník? Oba? Nedovedu si představit trest za takový přečin.

led

Pozrite si Trestní zákon

Malvína

Rokio, trestný čin? Tož to by už seděli všeci cigáni!