Hufnágl

Může se takto oslovovat v běžném životě?

Ptám se: Může otec oslovovat svého syna „otče“ a může syn oslovovat svého otce „synu“?

Ano, tak je to myšleno jak napsala Issa S.

Nejlepší odpověď
Issa S

Pokud je syn „otec duchovní“, předpokládám, že by jej jeho vlastní otec měl oslovovat „otče“.
Stejně jako syn, jakožto duchovní, by měl svého otce v tomto případě oslovovat „synu“.

Amen :)

Další odpovědi
Malvína

HA! Dobrej chyták. Musím upravit odpověď 😁 Každopádně jsem toto nikdy neslyšela.

led

Môže,
Otec príde za synom kňazom.
Oslovenia kňaza je „otec“. Otec kňaza ako laik oslovuje kňaza jeho titulom „otče“
Kňaz pre nevysväteného používa oslovenie „synu“.Kňaz v tomto prípade bez ohľadu na rodinný stav, oslovuje svojho otca „synu“

V civilnom úradnom styku a pre ostatných ostávajú naďalej otec otcom a syn synom.

Iné zvyklosti
Niekde sa deti a rodičia oslovujú len menami a nikomu to neprekáža.
Oslovenie je na vzájomnej dohode a zvyklostiach rodičov a detí a nemusí byť vždy také, ako je v kraji zvykom, pokiaľ to nie je urážlivé.

Bobek 2

Každý otec je něčím synem, a pokud ten syn už je taky otcem, tak v tom nevidím problém. Hlavně když se v tom vyznají ti dva.

elkon

Může, třeba když budou oba V Bohnicích.

zjentek

Je to na palici, fotrovi bych říkal tato a od syna bych čekal taky tato! Wtf?

Dochy

Proč by nemohl?

Klaun: – Páne šiditeli, páne šiditeli, můžu panu šiditeli šíkat osle?"

  • No to samozřejmě nemůžeš
  • a páne šiditeli, páne šiditeli, můžu oslovi šíkat „páne šiditeli“?
  • … hmmm… no to bys asi mohl..
  • tak tedy páne šiditeli, páne šiditeli…

autacek

No nevím, jestli zrovna tato situace jde považovat za běžný život. Na to dám rovnou samostatnou otázku.

Hufnágl

Je běžné navštěvovat chrámy Páně, poslouchat kněze.

Mc Merkurion

… ne, není běžné poslouchat kněze !!!

led

Koho počúvate v kostole? Rockovú kapelu?
Ak sa veriaci spovedá kňazovi, oslovujú sa navzájom v zmysle cirkevných oslovení, bez ohľadu na vek.
Takže 90 ročný laik oslovuje svojho 30 ročného kňaza „otče“

autacek

Běžný život a život duchovní jsou pro českou ateistickou společnost něco jako nebe a dudy. Tudíž otázka by mohla patřit možná do kategorie hlavolamů, něco takového totiž běžně nevyskytuke.

led

Vy si myslíte, že česká spoločnosť je výlučne ateistická? Výjdite do ulíc a presvedčte sa o svojom omyle.
Otázka nedefinovala ateistickú spoločnosť, ale otca a syna všeobecne.

Mc Merkurion

… česká společnost je výlučně ateistická, a do kostela choděj jen na půlnoční, jelikož je to IN, ani těch svíčkovejch bab už nejni tolik …

led

Česká spoločnosť nie jen vo veľkých mestách

Mc Merkurion

… taky mluvím o vesnicích …