annas

V každém z těchto 365 dní se budu na všechno a na všechny dívat, jako by to bylo poprvé, hlavně na maličkosti. Správné?

V otázce je uvedený citát, jehož autorem je Paul Coelho.

  1. Domníváte se, že autorův přístup k lidem i ke skutečnosti je správný? Vždyť i malé potůčky končí ve velkých řekách a ty v moři …
  2. Neměly by se tyto „maličkosti“ stát samozřejmostí?

„I jedno slovo dokáže rozjasnit ráno.
I jeden pohled dokáže učarovat.
I jeden den dokáže změnit celý život.
I jeden úsměv přináší radost…
A právě pro tyto maličkosti žijeme, protože jen jedna maličkost dokáže velké věci.“ Neznámý autor

3. S odstupem času si uvědomíme, že z těchto maličkostí se stanou pro mnohé velké věci..

Ten, kdo si neváží malých věcí, nezaslouží si ani velké. Belgické přísloví

https://pixaba­y.com/cs/slune%C4%8Dni­ce-smajl%C3%ADka-%C3%BAsm%C4%9Bv-radost-2908831/

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, myslím že takový přístup je opravdu správný. Je třeba se na vše dívat jakoby z jiného úhlu. Všímat si a vnímat změny i u rutiních každodenních maličkostí. Je ale dost obtížné naučit se takto vnímat běžné drobnosti kolem sebe. Právě takový pohled nás může posunout někam dál, dokážeme potom i z těch drobností vyvodit nové zkušenosti. myslím, že k takovému náhledu na svět člověk může dospět až po mnoha létech zkušeností. Alespoň u mně to trvalo hodně dlouho.

Další odpovědi
led

Rok je ako stavebnica železnice, každý deň a každá udalosť majú svoje neopakovateľné miesto v jeho súradniciach. 12 vlakov (mesiacov) ťahá svoje vagóny (dni) v presnom poradí a čo je v nich, zbadáme, až sa zastavia pri našom nástupišti. Šťastie praje pripraveným cestovateľom, čo okamih medzi pristavením a odchodom vlaku života plne využijú.

Kepler

Ano, taky se říká: prožívej každý svůj den, jako by byl poslední. Nebo: život není jen sled nádechů a výdechů, nejcennější okamžiky nastávají, když zatajíš dech. Všechno je moc krásné, přesto se často neumím vyhnout pocitu, že život je pro mně obnošená vesta. Na staré věci je třeba se dívat mladýma očima a to já už moc neumím.

zjentek

Nezní to špatně, vyzkoušejme. A zda je to přímo správné? Zkusme a brzy poznáme, jak s touto filozofií bude spokojenej náš zaměstnavatel. ;)

Hlada

Možná, že autor trpí Alzheimerovou chorobou. Člověk se zachovalými kognitivními funkcemi by to nedokázal.

dubraro

Obávám se, že člověk, který by chtěl takovýmto způsobem vnímat svět, by byl zahlcen informacemi, které by nedokázal zpracovat.

Mc Merkurion

… i na maličkostech záleží, dokonalé dílo je množina nepatrných detailů …
… nebej jedný nejmenší lidské buňky s bičíkem, tak by autor nemohl napsat žádný citát …