Kepler

Jak je to vlastně s návykem na alkohol?

Troufám si říct, že o alkoholismu vím docela dost, ale jedna věc mi není jasná. Někdo tvrdí, že alkoholik se zboří i po relativně malé dávce, jindy slýchám, že potřebuje aspoň dva půllitry destilátu, než se to na něm nějak výrazně projeví. Souvisí to snad s funkcí jater?

Nejlepší odpověď
ivzez

Platí oboje.
V počátcích závislosti se člověk „rozpíjí“, postupně se zvyšuje jeho tolerance
vůči alkoholu. Teprve po dosažení „vrcholu kopce“ (viz Nohavica v Roku ďábla)
se zase začne snižovat, až k opití stačí třeba půlka „desítky“.

S funkcí jater to podle mne nesouvisí. Ale je jasné, že játra tím trpí.

Další odpovědi
Edison

To asi až v té pokročilejší fázi. Začíná to ale tím, že bez alkoholu nebývá schopen normálně fungovat a to dlouhodobě. Ne, jako když se propiješ do střízliva a pak najednou přestaneš, bo dojde alkohol… to je pak pořádnej absťák… To jsem zažil… tfuj… dostával jsem se z toho 14 dní… Mám na mysli to, že takovej alkoholik si musí dávat jedno až dvě piva hned po ránu každý den, bo jinak je naprosto nepoužitelnej a tohle trvá i měsíce. Jednoho takovýho jsem znal… Pak si udělal úraz v práci, tak jsem ho nechal vyhodit… To fak nešlo, vzhledem k tomu, že pracoval v kolektivu, s elektrikou a točivými stroji. Byl schopnej si poplést rozvaděče a zapnout někomu něco pod rukama.

zbyndo

Nesúhlasím s poruchou pečene (jater),u závis­losti na alkohol,ako aj na liekoch existuje tzv.toleranci­a.U liekoch,dro­gách,miera tolerancie stále stúpa,dávky sa zvyšujú, až do neuveriteľných dávok,ktoré ten organizmus znesie,u alkoholu tolerancia do určitej fázy stúpa,a potom začne klesať,až do fázy kedy stačí na spitie sa do nemoty mleté pivo a rum,v tomto vrchole treba aspoň liter tvrdého,inak nezaberá,a tam je ten rozdiel,v akej fáze tolerancie sa alkoholik nachadza

zjentek

Játra je nutno v předchozích „jednáních“ řádně otupit. Pokud játra nejsou systematicky otupována, zbytek organizmu se může prudce otupit nárazově!