Kelt

Jak je to v němčině s používáním členů před vlastními jmény?

Tolik let jsem byl přesvědčen, že před vlastní jméno se člen nedává a také to tak je v učebnicích z minulého století. No koukám do Němčiny nejen pro samouky 2012 Ottovo nakladatelství a hle. Er hat zwei Sohne, den Kurt und den Thomase. Ich hae auch eine Cousine, die Julia. Sie ist die Tochter von Tante Ulrike. Die ist wieder die Schwester von Papa. (strana 42). Kdo mi řekne, jak to má být správně? Děkuji.

Odpovědi
ivzez

Vlastní jména se v němčině dost často používají bez členu.
Ale např. v případě skloňování, ve spojení s přívlastkem, při zdůraznění, … se používá člen.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.