Avatar uživatele
England1522

Kde použít der, die, das ?

Ahoj, kde použít der, die a das u nějakého slovíčka? když si poradím ten, ta, to tak jsou tam slovíčka kde bych to řekl česky např. Ta strom a jak správně si mám poradit abych se neučil u každého slovíčka členy a hned při konverzaci vědět co mám použít.?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? gagaga před 3447 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Právě že německá podstatná jména se jinak než rovnou se členem učit nedají :{(> musí se je člověk naučit mechanicky nazpaměť :{(> časem najdete několik zákonitostí, např. zaměstnání končící na -er bývají mužského rodu, (jejich ženské protějšky končící na -erin jsou „die“); všechny dny v týdnu, měsíce, alkoholické nápoje (kromě piva) a značky aut jsou mužského rodu (takže i der Škoda); většina květin a stromů jsou ženského rodu; středního např. názvy barev, písmen…
Jak už jsem naznačil, dá se to poznat i podle typických přípon. Pro mužský rod krom -er jsou ještě typické přípony -ig, -ling, -ist, or… , pro ženský -heit, -keit, -ung, -schaft, -ion…, pro střední -chen, -lein, -tum a -o. Pěkně to mají sepsané zde – sám jsem si tímto zdrojem pomohl, abych nemusel všechno lovit z paměti: http://german­.g6.cz/

Zdroj: http://german­.g6.cz/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Nemůžeš si říkat: ,,když si poradím ten, ta, to tak ........." protože němčina je uplně jiná, tam si to die, der a das musíš u každého slovíčka zapamatovat, později ti to ale půjde samo u nějakých slovíček :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Agneta

Na to už jsi teď moc starý…a tak se to musíš prostě naučit

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

V němčině se nemusí používat der, die, das, ale stačí zkratky, tedy poslední písmeno
r,e,s nebo m,f, n – pro označení rodu – . Každé slovíčko hned použij ve větě a bude Ti to jasné. Ale některá slovíčka mají jiný význam podle členu. Člen se používá jen v prvním pádě, pak už jsou jiné tvary. Hlavně záleží, na jaké úrovni v jazyce jsi. A Němec ti chybu omluví při řeči.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek