Lgee

Jak správně oslovit paní Cieslovou?

Příjmení Ciesla

Vážená paní Cieslová?

Odpovědi
zjentek

Bez přechýlení Ciesla, ne Ciesl. Je třeba zjistit, jak má příjmení zavedený na matričním úřadě.

ivzez

Ano, správně je „Vážená paní Cieslová“.

Hufnágl

Možná, že by mohlo být: Vážená paní Ciesl.
Viz přechylování jmen.

marci1

Vážení paní Cieslo. 🙂
http://www.de­tail.cz/firma/3482111-drevo-sro-drahlov-38-kromeriz/#!

Hufnágl

Zjentek
Máš recht.

cochee

Nemá recht, jen z poloviny, že je třeba zjistit správné příjmení manžela. Manžel se může jmenovat Ciesla, Ciesl, Cieslový, Cieslo a možná ještě i jinak, ze všech těchto čtyř příjmení muže vznikne přechýlením „Cieslová.“