Kelt

Jak je to se zdravením zaměstnanců mimo zaměstnání?

Kamarád mi říkal, že pracuje jako hlídač v podniku a musí zdravit všechny příchozí i odcházející. Pokud potká ve svém volném čase toho, koho zdraví v práci, jak by se měl zachovat, pokud toho člověka nezná? Měl by pozdravit, respektive odpovědět na pozdrav, nebo to není nutné? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Neni nutné zdravit ani odpovídat, je to ale slušnost.

Další odpovědi
Alesh

Mimo práci se toto řídí standardní etiketou. Hierarchicky zdraví první muž ženu, pak mladší staršího, pak podřízený nadřízeného.

sesednizkola

No jako pokud sedi ve vratnici a lidi zna jen od videni, nemusi je zdravit, pokud nepozdravi oni jeho, to je pak hrube neslusne skoro jako nepodat nekomu ruku, kdyz vam ji poda = vyhlaseni valky