relux

Jak je to se sociálním pojištěním, když jsem OBZP?

Musím platit socku? Vím, že zdravotní platit musím, ale sociální pojištění taky? A když nemusím, co když ho chci platit? Kolik minimálně a kolik maximálně? Nevíte někdo?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Nemusíte. Lze platit dobrovolně. V případě dobrovolného přihlášení je částka pevně daná: 2482 Kč měsíčně (platí pro letošní rok).

Zdroj: https://www.fi­nance.cz/ducho­dy-a-davky/vse-o-duchodech/starobni-duchody/dobrovolna-ucast-na-duchodovem-pojisteni/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.