Dafid

Jak je to se sociálním a zdravotním pojištěním?

Zdravím, byl jsem na střední škole a nepovedlo se mi na první pokus odmaturovat. V září jsem proto nastoupil na učňák, kam jsem chodil jen první týden, protože se mi podařilo odmaturovat. Od října bych měl nastoupit oficiálně do práce. Jak je to se sociálním a zdravotním pojištěním, když mě z té školy příští týden vyhodí? Musím kvůli tomu týdnu na pracák?
Děkuju za odpovědi

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Sociální neřeš, to se neplatí. Zdravotní taky neřeš, protože pokud ti jde jen o týden, tak to nevadí. Za měsíc září je plátcem pojistného stát a to i pokud bys skončil 2.9. a pokud nastoupíš do práce nejpozději k 31.10., tak za říjen je plátcem pojistného ty a zaměstnavatel. Pokud bys nastoupil od 1.11., musel bys za říjen pojistné uhradit.