Dochy

Jak je to s WiFi v letadle?

Zdar. Nemate nekdo zkusenosti jak je to s WiFi v letadle? Mam totiz pro mne nepochopitelnou zkusenost. Jasne, mohl jsem se zeptat rovnou tam, ale zkratka nezeptal.

Standardne je mozne mit PC, tablet, mobil apod. zapnuty, ale v letovem modu, kdy je veskera aktivni radiova komunikace telefonu vypnuta. (s vyjimkou startu/pristani kdy musi byt vetsi zrizeni vypnuta zcela). Ale ted jsem letel tusim se Smartwings a po startu nabizeli ze za poplatek lze ziskat heslo pro pripojeni na palubni WiFi pro sledovani nejakych filmu apod… Ovsem stale pry plati povinnost mit zarizeni v letovem rezimu.

Podle mne se to vzajemne vylucuje. Mate nekdo lepsi info?

Odpovědi
Edison

Letěl jsem právě s finnairem. Zkomal jsem podobnou nabídku na palubě. Především pro start a přistání je vyžadváno především odpojení od palubní sítě. Zřejmě kvůli spotřebě a rezervám v napájení. Letový režim pak znamená vypnutí veškerých radiových zařízení. WiFi probíhá v určitých frekvenčních pásmech, proti kterým lze systémy letadla chránit a pak právě a výhradně tato pásma povolit ne tak BT, GSM – jako jedno z nejpravděpo­dobnějších a nejenergičtějších pásem. Tak si vysvětluji funkčnost WiFi… ale výhrafně a pouze WiFi na palubách letadel.

autacek

Je to prosté, jednak se „bezpečnostní“ předpisy od sebe vzájemně trochu liší, jak v Evropě, USA, Asii, tak pokud jde o peníze, z ničeho nic ne/bezpečnost wifi, či GSM vln není vůbec žádný problém 😉.

Co se týká startu a přistání, tady se většinou všude požaduje mít tyto přístroje v letovém režimu (tedy aby pokud možno nic nevysílaly), co se týká spotřeby energie, tam mimo přemlouvání pasažérů je též jednodušší napájecí obvody v inkriminovanou dobu vypnout, ostatně stejně jako AP pro wifi či mobilní síť. O tom kolik lidí si zapomene vypnout mobil raději pomlčet.

Kladná zpráva je, že dokonce jsou i aerolinky, kde poskytují wifi za letu zdarma i v turistické tří­dě.

Lukaj22o

Odpověď smazána

Zdroj: Moje zkušenosti

Diskuze k této otázce byla zrušena administrátorem.