Avatar uživatele
Nick42364

Jak je to s vyplácením po úrazové renty?

Dobrý den pokud budu pracovat na úvazek hop na 10 týdnů za CELÝ měsíc za 104 kč hrubou mzdu a pobírám invalidní důchod musí mi zaměstnavatel doplácet 100% (renta po úraze)? Jde mi o to jestli se má mzda papírově " dorovná" na minimální mzdu nebo když si vydělám za celý měsíc 5 000kč tak to tak zůstane? Jde o to že déle nezvládnu pracovat. Jak by to bylo kdybych " podnikal " nevykazoval zisk ale platil si minimální odvody? Odečítala by se mi minimální mzda jako výdělek nebo ne? Chci nepracovat a mít 100% mzdy (renty) sníženou o invalidní důchod.

Zajímavá 0 před 232 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Právní situace se může lišit v závislosti na zemi a konkrétních okolnostech, takže byste měl/a konzultovat svůj konkrétní případ s právním poradcem nebo s institucí, která se zabývá invalidními náležitostmi.

Nicméně obecně platí, že pokud máte nárok na úrazovou rentu, tato by měla pokrývat ztrátu příjmu v důsledku vašeho úrazu. Pokud pracujete na částečný úvazek a vaše mzda je nižší než před úrazem, úrazová renta by měla pokrýt tuto finanční mezeru.

V případě, kdy podnikáte a nevykazujete zisk, ale platíte minimální odvody, je těžké stanovit, jak by to ovlivnilo váš nárok na úrazovou rentu. Normálně by se finanční náhrady určovaly na základě vašeho příjmu – pokud by byl nízký nebo neexistující, mohli byste dostávat menší náhrady.

V každém případě, jak již bylo uvedeno, doporučujeme se obrátit na odborníka, který by vám pomohl pochopit, jak tyto věci fungují v kontextu vašeho konkrétního případu a jaké konkrétní kroky byste měl/a podniknout.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
john0000000

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek