zij.kedluben

Jak je to s vodou v ČR, mastí si na nás kapsi?

Zdravím,
v téhle problematice se nevyznám, u nás stojí kubík zhruba 100 korun že? Jestli ho distributoři s vodou prodávají za 100, za kolik ho zhruba seženou? jak moc nás natahují?
Díky

Nejlepší odpověď
da ny

Tak, to u nás je voda dražší.

CENA VODY 2022 – CENOVÁ MAPA aneb přehled, kde si kdo mastí kapsy.
www.pravdaovo­de.cz/cena-vody
VODÁRNA (v rukou měst), Aqualia (Španělsko), Veolia (Francie)
Suez (Francie), Energie AG (Rakousko), GELSENWASSER (Německo)
https://pravda­ovode.cz/cena-vody/?gclid=E­AIaIQobChMIn7i­oqu37-gIVdgIGAB294gP2E­AAYASABEgJLMfD_BwE

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě, většina vodovodní sítě patří zahraničním firmám, myslím že prim hrají Francouzi, a všechny zisky jdou samozřejmě do zahraničí.

VaclavZeman

Ja se nemyji a tak neplytvam vodou. A ani ji nepiji, vyuzivam ji pouze varici a to na piti kav.

zjentek

Kedluben, tohle je NIC! Co se stalo s elektřinou a proudem, tak totéž se prý už plánuje NAPŘESROK S VODOU, vydrž! ));

(A když píši „plánují“, mám na mysli stejné sráče kako se lidstvu postarali o kovida a následně vyzbrojování UA.)

plebs

Ten graf u Slováků je dezinformace?

Pepa25

Jako akcionář společnosti Vodárenská a kanalizační a.s. vím (a ostatní si to mohou najít v odkaze), že cena vodného + stočného pro r. 2021 činila 117,80 Kč vč. DPH za kubík a že si na tom nikdo kapsu nemastil, protože firma měla zisk jen 1,5 mil Kč při obratu 50 mil. Kč (3% je mizerná marže). Toto platí pro Plzeň-sever, jinde může být situace jiná.

Zdroj: https://or.jus­tice.cz/ias/u­i/vypis-sl-detail?dokumen­t=73084094&sub­jektId=215930&s­pis=472959

da ny

plebs
Graf u Slováků mne nezajímá. Ptejte se zdroje map.
Dezinformace je všude kolem nás :)

da ny

Vzhledem k tomu, že vodné, stočné, ůprava něco stojí, zadarmo to nebude 
Pokud pro lidi ano, bylo by to prima ;D