led

Internetové odkazy v otázkach

V poslednej dobe sa rozmnožili otázky s internetovým odkazom, prípadne doplneným krátkou otázkou. Bez otvorenia odkazu nevedno, k čomu vlastne otázka smeruje.
Ale nie každý z nás slepo kliká na neznámy odkaz. Predsa aj rodičia nás učili: ´neznámym neotváraj´.
Otázka:
nepomohlo by urobiť krátky text informujúci o obsahu odkazu?
Doplňuji:
AD mosoj,
Považujem položenie otázky bez núteného odskoku kdesi na nejakú stránku za vhodnejšiu. A ten krátky text informujúci o obsahu odkazu nikomu neublíži.
Výpočtovou technikou sa zaoberám už od roku 1978 aj profesionálne. Myslím, že mi uznáte určité aspoň minimálne znalosti aj o bezpečnosti IT.

Nejlepší odpověď
anonym

Ad led, konečně se někdo odvážil rozetnout aktuální a ožehavé téma, kdy se tu šíří nákaza zanášením pochybného folklóru při překopírovávání stovek odkazů, co chodí většině z nás do mailů.
Jen si nahlas vyslovila to, co si již déle mnozí myslí.
Nejen, že mezi nimi mohou být i nebezpečné linky z neprověřených webů, ale smysl Odpovědí tento zlozvyk degraduje na vedlejší kolej pokleslých ptákovin a populistických srandiček.
Ku tvému dotazu by se slušelo ještě dodat – pokuste se být uvážlivější při epidemickém a ješitném nutkání sklouzávat do chatové platformy a znovu si připomenout k čemu vlastně byly Odpovědi zakládány!
P.S. Glosa se zvláštním zřetelem ku dvěma protagonistům tohoto jevu, vzájemně si nahrávající duo „b & D“.

Další odpovědi
mosoj

Co to je v poslední době ? Podíval jsem se 24 hod na zpět a nic takového, co by stálo za řeč, tam nebylo.
Milá led otevíráte na inetu vůbec nějaké odkazy. Vy jejich původ znáte. Tato otázka je na stejné úrovni jako ta o živé vodě, kde nějaký ten odkaz je – pravidla to dovolují.
Očko nejste jediná co dostává od přátel blbůstky a co má být ?
Tak nějak mně to připadá jako aby bylo pláci plác že !!
Pokud se to nebude líbit redakci ona si s tím poradí i bez nás.

Pár stupidních odkazů vám vadí, ale že jsme zde registrování kdejakou reklamní a bůhví jakou agenturou vám uniká. Počet reklamních kravin které mně chodí na můj email utěšeně den od dne narůstá a někdo si mastí kapsu.

anonym

Led, upřímně vzato jsou to stejně většinou soubory, které mne netěší ani ve vlastní poště. Řeší se tu hodně toho, co jsem už dostala někdy před půlrokem a dokonce před rokem.
Je fakt, že krátký popis by stačil, abych zbytečně neotvírala to, co jsem dostala už třeba pětkrát. V tomto případě nějak nenacházím smysl výroku: opakování je matka moudrosti.

led

Za poslednú dobu – čas nie je definovaný presným časovým údajom može byť posledných 24 hodín, ale môže byť aj posledný polrok, rok, desaťročie, tisícročie…
Tu by som povedala asi tak posledný rok a pol (poldruha roka)