Katoda

Jak je to s velikostí aktivní části SIM karty?

Ve starém mobilu jsem měl celou SIM kartu (myslím samozřejmě tu vylouplou část z karty). Nový mobil už chce ale mikro sim. Nejbližší prodejnu mám daleko, tak jsem ji prostře nůžkami sestříhal. Nicméně nestačilo jen ostříhat plast až po samotný čip, ale aby se do mobilu vešla, musel jsem stříhnout i do kovové části čipu. A simka funguje. Zajímalo by mne tedy, jaká část toho čipu je vlastně vůbec potřeba.

Nejlepší odpověď
Hlada

Čip je zalitý uprostřed. Ten pochopitelně nesmíš poškodit. Kontaktní plošky odstřihnout můžeš. Dřív se dělaly větší a měly i různý tvar a různě zaoblené rohy. Zásadní je dodržet rozměry. Nano SIM je tenčí. Když funguje, tak to nech být.

Zdroj: https://www.sve­tandroida.cz/na­vod-jak-si-vyrobit-microsim-a-nanosim-navod/

Další odpovědi
Alesh

Ano, principiálně lze SIM kartu ostříhat, nicméně nedoporučuji, protože je riziko, že to netrefíš úplně přesně a pak ti ta karta nemusí fungovat. Nevím, co máš za operátora, ale T-Mobile už roky dává tu vylupovací, až na úroveň micro. Podívej se pořádně, jestli nejde i ta tvoje vyloupnou ještě na tento level.

Dochy

Celá SIM má velikost kreditky.
Nevím co myslíš aktivní částí. Jedna věc jsou kontakty – to je to co vidíš, V plastu je ale zataven čip který je na ty kontakty napojen. Čip má velikost řádově 1×1 – 2×2mm (komplet, nevím jak velká část z toho je opravu obvod a kolik tam nechávají ze základního substrátu jen proto aby se s tím dalo manipulovat)

Pokud vím, tak snad všichni poskytovatelé v současnosti dodávají vylupovací SIMky (z karty si vyloupneš takovou velikost jakou potřebuješ) a na požádání starou vymění za mladou.. teda za novou. Zdarma.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Arne1

Nejmenší velikost SIM karty je „nano“, je to velikost pouze kolem kovových plošek

Katoda

No moje simka je stará jistě 20 let, takže dnes už budou asi menší. Já svou musel zastřihnout i přes kovovou část a přesto funguje. Kdo ví kolik z toho čipu je vlastně „aktivní část“. Na výměnu za novou jistě dojde, s tím počítám.