Kelt

Jak je to s ukončením nemocenské?

Zítra, 29.6.2018 mi končí nemocenská, do práce jdu až 3. 7. 2018. Kdy bych měl odevzdat lístek zaměstnavateli? Zítra, nebo stačí v pondělí? A když neodevzdám zítra ten lístek, může a mne v sobotu přijít kontrola, nebo bude také vyrozuměn tím, co mi napsal doktor? Jde mi o to, že když mám nemocenskou, mám i určité omezené vycházky, ale když ji místo 29.6. ukončím odevzdáním lístku až 2.7. a v sobotu nebo neděli mne navštíví kontrolor v době, kdy nemám termín vycházky, ale já mám formálně nemocenskou ukončenou, nemělo by se dít nic. Děkuji.

Nejlepší odpověď
ivzez

Pracovní neschopnost končí tak, jak napíše lékař.
Bez ohledu na to, kdy poslední díl předáte zaměstnavateli.
Přijde-li kontrola, nebude se nic dít.

Neschopenku byste ale měl zaměstnavateli předat co nejdříve.
Nebo mu zítra aspoň zavolejte, že 3. 7. nastoupíte a přinesete ukončení.