Avatar uživatele
Bronzový

Jak je to s udělováním občanství pro rusky a ukrajinsky mluvící dělníky? Tito se nejvíce vyskytují na stavbách...

...a objektech v Praze. Ale jsou i na jiných místech v ČR. Mají zde trvalý pobyt, nebo jsou tu jen přechodně?
Doplňuji:
Ptám se proto, poněvadž si myslím, že je jich tu už příliš.
Navíc se často ani neumí chovat :(

Pokud by získali české občanství, zůstali by tu na furt a dopadli bychom stejně jako v Německu. Tam jejich potomci vystudovali VŠ, berou jim(etnickým němcům) práci. Nedá se jich zbavit, je to nevratný proces.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Registrovaný

Já si myslím, že někteří tu jsou jen na černo, bez jakékoliv smlouvy a tvrdě pracují (+ jsou obíráni zaměstnavatelem) a peníze posílají své rodině zpět do ukrajiny/ruska.


Avatar uživatele

podmínky st. občanství http://www.mvcr.cz/…
Každý cizinec, který pobývá v České republice dočasně (pobytové vízum na více než 90 dnů), může pracovat legálně pouze na základě pracovního povolení, které vydává příslušný úřad práce. Pracovní místo musí být vedeno na úřadě práce a nesmí být obsaditelné českým občanem. Cizinec může zažádat o povolení k pobytu založeném na pracovním povolení nebo povolení k podnikání. Cizinci mající v České republice trvalý pobyt mohou pracovat za stejných podmínek jako čeští občané (pracovní povolení není potřeba). http://www.coatnet.org/…


Avatar uživatele
Stříbrný

mají tady většinou přechodný pobyt... na trvalý pobyt se musí složit zkouška z českého jazyka a na občanství musíte mít důvod a deset tisíc k tomu.


Avatar uživatele
Registrovaný

Aby mohli přijet pracovat, musí mít pracovní vízum. Takže musí být frma, která jim doloží, že je zaměstná. Ta firma musí nejdříve prokázat, že nemůže sehnat českého zaměstnance. Takže třeba dá požadavek na azerbájžánštinu. Setkala jsem se s tím, že jsem volala na inzerát a rovnou mi řekli, že to mají na ÚP vyvěšené jen z tohoto důvodu. Obcházejí to tím, že si tady založí firmu a přijedou jako podnikatelé - takže na švarcsystém (každý zedník je podnikatel...). Chvilku jsem dělala pro jednoho cizince s pracovní agenturou, chodili mi tam lidi z bývalého SSSR, bylo to k breku. Často tady byli na turistické vízum nebo už propadlé, zaměstnavatelé je nutili bydlet v podmínkách 3 na dvojlůžkovou postel, dávali jim jenom kapesné, že zbytek vyplatí, až pojedou domů, a pak nedostali nic... Zdravotko za ně neplatil nikdo, nebo si zaplatili u nějaké firmy průkaz, že mají zdravotko, zaplatili asi 1.000Kč na rok, a žádná nemocnice nedostala v případě léčení ani kačku. Strašně to ovlivňuje cenu práce u nás a deformuje celý pracovní trh. I když ty lidi chápu, doma práci nenajdou, tak kvůli nim potom nenajdou u nás práci naši lidé.


Avatar uživatele
Registrovaný

Ukrajinky to delaj nasledovne necha si udelat dite od ukrajince do R.L.napiše Slovaka
kdyz je v unii a pak vesele pobira davky od statu a zneuziva system.Jako jedna u Nas v Milovicich a vesele ji to uz nekolik let prochazi!!!!!!!!!!!!!!!

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

david22

opportunity> Částečně máte pravdu. Ale jak mi potom vysvětlíte, že v Praze mě v obchodech obslouží prodavačka z Ukrajiny? Třeba v Praze se čím dál více setkávám, že na běžných prac. pozicích jsou ukrajinky.(supermarkety, prodavačky v lékárně, fastfoody KFC, McDonald, uklizečky atd.) Je jich tu čím dál víc. Zajímá mě, jestli tito lidé mají dočasné povolení k pobytu, nebo získali občanství - v tom případě by tu byli nastálo a nebyla by cesta, jak se jich "zbavit".

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3820
Zlatý Drap 2286
Zlatý led 1648
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 869
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.