klob1

Jak je to s poplatky OSA a další podobné společnosti?

Zdravím, asi o tom hovořilo někde víckrát, ale každý případ může být jiný na posouzení a konkrétnosti.
Jde jen o jedno zvučení.
Chci se vás tu optat, protože nějak nevím. Na soukromém pozemku bude majitel pořádat Dožínky cca do 200 lidí, bez vstupného. Kdo příjde příjde, kdo nepříjde nepříjde. Takže ten prostor je otevřený i veřejnosti. Bude tam mše s farářem, který bude mluvit přes aparát a varhaník. Pak dvě skupiny, které mají svou vlastní hudbu. Takže to mezi tím chce vyplnit, aby se pustila nějaká dechovka, country, folk. Vše v češtině hlavně, aby bylo. Jak je to s nějakými autorskými polatky? Nebo jaké zkušenosti máte jako zvukaři, kteří propujčí aparát a obsluhují jej. Nebo zvukaři, kteří jen zvukaří? Jedná se o to vyplnění mezi, aby nebylo ticho. Já mám jen zajisti zvuk pro moderátora, mši s farářema, varhaníkem a ty hudebníci jsou akusticky, a druzí mají svúj aparát. Takže to vyplnění hudbou, písničkami mezi programem by bylo něco pro ten čas. Pravděpodobně z nějakého nosiče, nebo NTB, co si dají, připojí. Sice mám také něco v NTB, ale nevím, ja toto vše chodí. A jak je to, pokud by se uvedl autor před puštěním? Za každé zkušenosti a rady děkuji.

Odpovědi
ivzez

Nevíte-li co a jak, nehrajte nic ze svého notebooku ani
z žádného svého nosiče, hrajte jen to, co dodá organizátor.

Seznam skladeb a jednání s OSA a dalšími podobnými
pak bude na organizátorovi.

Vzhledem k tomu, že nehodnotíte odpovědi, kritizujete odpovídající,
kteří na Vaše nesprávně či nepřesně formulované otázky odpovídají,
jak nejlépe umí, je to ode mne k Vaší otázce všechno.

Ale přidám navrch jednu radu:
Vzhledem k tomu, že se podobné činnosti nevěnujete poprvé,
bych doporučila si příslušnou problematiku nastudovat (to jste
měla udělat už před svým „zvukařením“).

___

Vím, že se Vám má odpověď nejspíš nebude líbit,
ale zamyslíte-li se nad ní, dáte mi za pravdu.

________

Doplňuji (ukázka nedostatečně formulované otázky, nespolupráce
s těmi, kdo Vám byli ochotni pomoci a nehodnocení jejich odpovědí):
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-zbavit-tohoto-hnusu-v-ie