Kelt

Jak je to s nehořlavým papírem, existuje takový vůbec?

Vzpomněl jsem si na starší film, kde hrál Svatopluk Beneš a hrál tam vynálezce, který vynalezl nehořlavý papír. Přenesme se do současnosti, existuje něco takového, nebo to byla jen fantazie? Možná, že existují prostředky, které učiní papír nehořlavý. Nevím. Má v tomto někdo informace? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Edison

Já si myslím, že to určitě existuje… Není důvod, aby to neexistovalo.

Další odpovědi
Kepler

Můžeš si ho udělat tak, že jej namočíš do roztoku vodního skla a pak vysušíš. Pavel Lányi ho už na počátku 18. stol. vyrobil z azbestu https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Pavel_L%C3%A1n­yi

dubraro

Existuje něco takového. Říká se tomu pečící papír. Ne že by se nedal spálit, ale jen zuhelnatí, neshoří plamenem.

agentpv

jistě – plech formátu A4 a písmenkové raznice do plechu.