Alesh

Jak je to s návratem matky z rodičovské do práce?

Vím, že když má ženská dítě a do půl roku se vrátí do práce, tak musí dostat zpátky stejnou pozici. Pokud je ale déle doma, tak ji musí zaměstnavatel vzít zpět, ale může ji dát jinou pozici, tj. již nemusí držet tu původní. Ale jak je to pokud ta žena má za sebou několik dětí a je třeba 10 let v kuse na mateřské/rodi­čovské, musí ji i po takové době zaměstnavatel vzít zpátky do práce?

Já si to myslím stejně, ale potřeboval bych přesnou citaci příslušného zákona, tj. text + odkaz.

Odpovědi
Schluker

Ano, musí – pokud nedošlo k přerušení mateřské, potažmo přesněji rodičovské dovolené. Merkurion nemá pravdu. Jiná věc je, že velmi brzo může dojít k účelové výpovědi…

Achjo, upravy v otázce.. tak teda odkaz pro googlu neznalé.. https://aperi­o.cz/poradna/ne­bojujte-se-zakony-vyuzijte-je-ve-svuj-prospech/

Mc Merkurion

… ne …

… @ Schluker: má pravdu … jenže další mateřská musí navazovat, tj do tří let, což dle dotazu znamená čtyři děti a chtěl bych vidět, který zaměstnavatel ji nedá co nejdřív výpověď … uznavám, jsou i výjimky a znám osobně takového zaměstnavatele: po dvou dětech, 4+4 roky mateřská, zpět na původní místo, vše ale po předchozí domluvě, kdy byl záskok sjednán na tuto dobu …

Mc Merkurion

https://www.kur­zy.cz/zpravy/497661-jake-jsou-podminky-navratu-do-prace-po-rodicovske-dovolene/
https://www.ma­minka.cz/clanek/na­vrat-po-materske-a-rodicovske-do-prace-na-co-mam-pravo
https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=n%C3%A1vra­tem+matky+z+ro­di%C4%8Dovsk%C3%A9+do+­pr%C3%A1ce&oq=n%C3%A1vra­tem+matky+z+ro­di%C4%8Dovsk%C3%A9+do+­pr%C3%A1ce&aq­s=chrome..69i57j69i60­l2&sourceid=chro­me&ie=UTF-8

Alesh

@Schluker: takovej odkaz neodkaz je mi houby platnej…

Schluker

A podival ses vubec co na nem je? Napriklad ze maji i pravni poradnu zdarma?

Alesh

já nechci poradnu, chtěl jsem jasný odkaz a jasnou citaci

Schluker

A s timhle si nejspis nekdo udelal dite.. achjo.. na tom odkaze se da najit/poskytnou odkaz na konkretni paragrafy. Proti je to pravni poradna, zejo. Tak jsou asi drobatko fundovanejsi nez jsme my tady na odpovedi.cz. Nicmene nekdo, kdo si tak elementaŕi informace nedokaze obstarat ani s citi pomoci, je asi odsouzen k osklivym vecem.