ZuLo

Jak je to s náhradou škody provozovatelem? Synovi ve sportovním zařízení vykradli v šatně uzamčenou skříňku.

Synovi ve sportovním zařízení vykradli v šatně uzamčenou skříňku. Mimo jiné tam měl dotykový telefon, tablet a hodinky v celkové hodnotě 18.000,– Kč. Když jsem se provozovatele ptala, jak to bude s náhradou škody, sdělil mi, že pojistka se vztahuje pouze na věci osobní spotřeby, tedy oblečení.

Nejlepší odpověď
anonym

Samozřejmě záleží na pojistce,kterou má provozovatel uzavřenou a na podmínkách užívání skříňky,které vám měl provozovatel sdělit.Pokud v hotelu je nařízení,kde vám sdělují,že cenné předměty nad určitou sumu je třeba uschovat do hotelového trezoru,tak v případě krádeže na pokoji nic nedostanete.Toto je podobný případ.Pokud nahlásíte krádež policii nic nezkazíte.Někdy je pachatel těchto krádeží osoba,která páchá tuto drobnou trestnou činnost vícekrát a je možnost,že při dopadení bude i vaše ztráta zohledněna.Ale to je asi tak všechno.Pokuste se domluvit znovu s provozovatelem zařízení o kompromisní řešení.Nevím,zda je věc osobní spotřeby pouze oblečení,mohl by do skříňky také být odložen norkový kožich v mnohem větší hodnotě než vaše odcizené věci.Osobně si myslím,že k běžnému vybavení jako jsou oděvy,patří i hodinky,telefon atd.Lze jen těžko předpokládat,že tyto předměty bude váš syn s sebou nosit na sportoviště.Ze strany provozovatele by měla být nabídka,že předměty vyšší ceny mimo oblečení je povinnen dát někam do úschovy,pokud nestačí pojistka na skříňky pod uzamčením pokrýt rizika ztráty nebo odcizení…:D

Další odpovědi
jmhad

Provozovatel takového zařízení musí mít zpracovaný a vyvěšený „Provozní řád“.Pokud je v něm uvedeno,že cenné věci mají být uloženy mimo skříňku na jiném místě – třeba u provozovatele – pak máte smůlu. Pokud jeho provozní řád toto neřeší nebo není zpracován,pak má smůlu on,pokud ovšem prokážete,že popsané věci byly skutečně do skříňky uloženy /svědek/.Jinak to bude tvrzení proti tvrzení a nula od nuly pojde.

Michal Kole

Musí to řšit obchodní podmínky.

Cenné věci se dávají do recepce do trezoru.

Podle mě je to jen výmluva provozovatele. taky je potřeba dokázat, že ten telefon tam skutečně byl, kolik stál, a že skříňka byla zamčená.
Doplňuji:
Sice to není příliš „zákonné“, ale lze pohrozit uděláním negativní reklamy, třeba zavolat televizi, napsat do místních novin a udělat provozovateli trochu ostudu, ZALOŽENOU NA PRAVDĚ, aby to nebyl trestnýb čin pomluvy či poškozování dobrého jména nebo trestný čin vydírání

Spší udělat takovou dohodu, já to své příhodě nenapíšu do novin a vy my proplatíte mobil nebo alespoň něco, protože už byl starší

hanulka11

Myslím, že takové věci tam neměly co dělat – kdo to dokáže????? To by mohlo denně chtít xxx lidí a tvrdit co tam měli.Na takové věci je trezor .

mosoj

Telefon a hodinky uhrajete ale tablet ne !