Avatar uživatele
Registrovaný

Jak je to s dědickým řízení ?

Manželce v loňském roce zemřel otec. Žena má sestru a bratra, který žije v rodinném domě, který dostal od svých rodičů darovací smlouvou. Má rodinu a matka žije v tomto domě s ním. Dostali jsme předvolání k soudnímu vykonavateli - bratr, sestra ženy, matka a má manželka, ve kterém jsem pochopil, že všichni jsou dědicové a je zde vystaveno odměna pro soudního vykonavatele ve výši 1.500,- Kč na každého. Je mi jasné, že tato částka je procentuelně vypočtena z hodnoty nemovitosti. Sestra i má žena vyděděni nebyly. Dotaz - na jakou část dědictví mají výše uvedené osoby nárok? Lze se ze strany mé ženy dědictví zřeknout ve prospěch výše uvedených osob ? Lze odměnu, když se žena dědictví nezřekne zaplatit po obdržení usnesení o dědictví do 15 dnů ?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Manželka a děti zůstavitele dědí v první třídě dědiců rovným dílem (§ 1635).
Dědictví se lze vzdát ve prospěch druhého dědice (§ 1490 odst. 1).

S vyúčtování a placením odměny notáři nemám praktickou zkušenost, zde je kalkulačka: http://www.penize.cz/…

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2168
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 934
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.