samicek333

Jak je to s daněním, když jsem student?

Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak je to s daněním a s růžovým papírem, když jsem student a mám dvě brigády. Na jedné si oficiálně nevydělám více než 2500,–. Dnes jdu podepisovat druhou smlouvu, kde mi nenapíšou méně. Jak je to s daněním? Prý pokud neprekrocim 5000, tak se nic nedaní. Je to ale 5000 dohromady nebo zvlášť? Musím tedy zaměstnavateli donést růžový papír? A jednomu nebo oboum? Chtěla bych si vydělat více i na té druhé brigádě, ale nevím, jak to udělat, aby se mi to vyplatilo a abych zbytečně o nic nepřišla.
Na tohle jsme se byli zeptat i na pracovním úřadě, kde nám pracovnice řekla, že neví, at si to zjistíme jinde.

Odpovědi
autacek

Zeptej se Babiše, nebo některé z „Koblih“.

Jo, ale odpověď zní, že v tom druhém zaměstnání budeš platit jak mourovatá (podepsat smíš prohlášení současně jen u jednoho zaměstnavtele), ale při troše štěstí to možná dostaneš příští rok v dubnu zpět.

ahold

Zrovna dnes je vše vysvětleno na Seznamu.
https://www.no­vinky.cz/finan­ce/444957-brigadnici-by-nemeli-zapominat-na-dane.html