martin21000

Oznamuje se výhra ze soutěže z rádia na úřad práce, pokud jsem u nich navedený jako nezaměstnaný?

Bylo mi řečeno, že bych si neměl vydělat za měsíc víc jak polovinu minimální mzdy, což momentálně činí 4600 Kč. Jenomže, když jsem vyhrál víc, neměl bych to tedy nechat zdanit? Moc se v tom nevyznám a proto budu vděčný za každou radu.

Nejlepší odpověď
bolak

Prostě pošli anonymní otázku na úřad práce, a kdyby to náhodou tak bylo (že tě vyškrtnou), tak zavolej do rádia s tím jestli by to to nebylo možné napsat na manželku nebo někoho z rodiny, že jsi na úřadu práce a zákon říká, že by tě kvůli tomu že jsi u nich v rádiu vyhrál vyškrtli. Věřím tomu že ti vyjdou vstříc.

Odpověď z úřadu práce:
"Podle ustanovení § 25 odst. 3 zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o zaměstnanosti“), zařazení a vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání nebrání

  1. výkon činnosti na základě pracovního nebo služebního poměru, pokud měsíční výdělek nepřesáhne polovinu minimální mzdy, nebo
  2. výkon činnosti na základě dohody o provedení práce nebo dohody o pracovní činnosti, pokud měsíční odměna nebo odměna připadající na 1 měsíc za období, za které přísluší, nepřesáhne polovinu minimální mzdy tj. v současné době 4 600,– Kč hrubého.

Vzhledem k tomu, že výhra nespadá do výše uvedeného ustanovení (tzn. není pracovněprávním vztahem), nemá ani vliv na evidenci uchazeče o zaměstnání nebo na podporu v nezaměstnanosti.

S pozdravem…blabla"

Další odpovědi
Zbynas

Ne, nedaníš to. Muselo by to danit rovnou radio.

ponovotny

jak říká Zbynas, výhru daní rádio a skrz to danění se to dozví finančák a když se to od něho dozví úřad práce tak tě můžou vyřadit. Platí to ale spíš pro hry jako třeba sazka a má to odpovídat logice že když jsi na pracáku nemáš co sázet. Jak je to s výhrou v rádiu – kde nic nesázíš -nevím, hádám ale že se dneska snaží vyřadit pokudmožno všechny a tak je možné všechno. Zavolal bych na pracák a zeptal se přímo a popřípadě výhru odmítnul. Lidi co hrajou a jsou na pracáku to dělají tak, že pro výhru pošlou někoho jiného což v rádiu asi nepůjde.
Jestli je ta výhra nějak významná tak snad raději oslov právníka.

lexx

pokud máš peněz nazbyt a podporuješ vládní dareby – parazity co Tě jednou sedřou z kůže tak jenom přiznávej a plať, je tohleto možný…