Odpovedi18

Jak je to s chozením do práce ve svátek, když mám před ním dovolenou?

Dovolenou jsem si bral s tím, že si to propojím se svátkem (28. 9.) Dnes jsem se dozvěděl od kolegů z práce, že jdeme do práce ve svátek, týká se to i mě? Mám 8 hodinové směny PO-PÁ. RANNÍ/ODPOLEDNÍ.

Hlasujte v anketě

Odpovědi
nyjono

Ano

Opět, opět, opět chybí další možnost.
PROČ zakládáš anketu a nestačí ti odpovědět normálně?
Dobrovolné to není ale hlavně záleží na tom, v jakém režimu tu práci vykonáváš. Protože to ale vypadá, že se u vás pracuje i ve svátek pak ANO, musíš do práce.
A buď si to zařídíš nebo si to prostě příště lepši naplánuj.
Můžeš také si tu informaci od kolegů ověřit u nadřízených.

ivzez

Ano

Jestli jste požádal o dovolenou jenom do neděle a jestli máte na 28. září naplánovánu pracovní směnu,
musíte jít do práce. NENÍ to dobrovolné.

Neptejte se kolegů ani lidí, kteří Vašeho zaměstnavatele neznají, zavolejte svému nadřízenému.

Pepa25

Je to dobrovolné

Pokud nemáte šéfa ani rozpis směn a kdy máte jít do práce určujete na základě pokecu s kolegy, tak to určitě máte i práci 28.9. dobrovolnou … 😉

Schluker

Je to dobrovolné

Zamestnavatel nemuze naridit praci ve svatek. Realita vsedniho dne byva casto odlisna, odmitnuti prace ve svatek pak byva zamestnavatelem neprimo sankcionovano.

da ny

Ano

V anketě chybí „jiná možnost“. Otázka není vhodná pro anketu. ;)

Domnívám se, že chybí základní údaj: o kontu pracovní doby.
Zda pracujete od PO – PÁ, pracovními dny jsou PO – NE, podle harmonogramu
směn atp.
Někdy je u pracovního týdne PO – PÁ práce ve svátek tzv. „dobrovolně povinná“.
Kdo nejde, je „černá ovce“ a jak to jde, pozná to nemile na vlastní kůži.....

GM

Ano

nyjono

Např. zdravotní personál, hasiči, nádražáci, výrova v některých odvětvích, atd atd ., je mnoho profesá, které pracovat o svátcích musí.
Kdyby to bylo zcela dobrovolné, neumím si představit, jak by fungovaly lékařské pohotovosti, nemocnice, hasiči, doprava vlaková, bus i MHD, …