Tomík Dinh

Jak je to prosím vás s kreditama na VŠ? Musím mít přesně 180 kreditů celkem, nebo i mín?

Odpovědi
Frontinus

Jeden kredit (ECTS) je definován jako jedna šedesátina průměrné roční studijní zátěže studenta, to u nás odpovídá třiceti kreditům za semestr. Takže na úspěšné absolvování studia musíš mít nejméně 30 x počet semestrů.

Tedy u obvyklého bakaláře je to nejméně 180 kreditů, u čtyřletého balakáře (např. strojaři) 240 kreditů, u dlouhého pětiletého studie (např. práva) 300 kreditů, u dlouhého šestiletého studia (např. medicína) 360 kreditů a u obvyklého dvouletého navazujícího magisterského studia 120 kreditů. Méně mít nesmíš, tím bys nesplnil podmínky absolvování.