mosoj

Jak je to při prodeji starého automobilu ..?

Při převodu starého automobilu se platí nově jakási ekologická daň. Je tato daň jednotná,nebo je nějak odstupňovaná podle emisí daného auta. Rozlišuje se jestli má auto katalyzátor nebo ne a jak se promítá do daně stáří auta ?
Doplňuji:
Takže splňuji normu eu 96/44. Daň při převodu 3000 Kč. Takže pokud dám slevu 3 000 Kč, byla by naděje auto ještě prodat alespoň za symbolickou cenu.
Děkuji.

Nejlepší odpověď
mojitek

EKO daň se plati pri prihlaseni(plati nove nabyvajici majitel),a to pouze jednou u daneho vozu.Stari auta je pouze velmi orientacni co se tyce vyse daňe-tim se nelze ridit. Dam Vam priklad :
10.000,– auta s karburatory
(Ziguliky,Embec­ka,105ky,120ky…star­si Favority…)

5.000,– auta s jednobodovym vstrikem (napr.novejsi Favority,starsi Felicie…)

3.000,– auta s vicebodovym vstrikem
(novejsi Felicie,prvni Oktavky…)
Ale emisni normu (nazev ktery Vam asi nic nerekne)byste mel mit ve velkem technicaku a na netu dohledejte tabulku do jake kategorie vuz patri a kolik se zaplati pri prihlaseni

lovelymiss

Předloni jsem prodala starého Favorita za 6500,– a byl po kompletním servisu, investice do něj kolem 17 tis. , takže prodáno prodělečně. Pán platil na registru 10 tis. Čili jej i s daní auto vyšlo na 16.500,– Stát nutí lidi, aby už stará auta neprodávali a šli do šrotu. Proto je ta ekologická daň