Fry

Jak prodat auto bez bazaru?

Zdravím,

plánuji prodat starou felicii mého dědy, ale nevím si rady, co je nutné udělat.

Dojede kupující, zaplatí peníze, sepíšeme smlouvu a co dálM? Můžu ho nechat v autě odjet? Kde a kdy musím provést odhlášení? Co k tomu potřebuju? Co SPZ? Kdo platí Eko poplatek?

Předem děkuji za každou radu.

Odpovědi
tom004

Dobré ráno.Navštiv nějaký autobazar,požádej o informace i o případném prodeji jejich prostřednictvím,ce­nu zprostředkování a potom se rozhodni. U slušného bazaru to sice něco stojí,ale ten poplatek se zohledňuje v prodejní ceně. Udělal bych to tak hlavně proto,bazar přebírá za prodej zodpovědnost při případných budoucích sporech.

Reckini

Možná Vás nepotěším, ale starší Felicii už za moc peněz neprodáte. Hlavně kvůli eko poplatku. Doporučoval bych si auto nechat třeba pro syna, nebo někoho z rodiny. Ale třeba budete mít s prodejem štěstí…
Doplňuji:
teď vidím že „děda“, takže pro syna zatím ne :)

Michal Kole

Půjčil bych si v knihovně nebo koupil knihu Prodáváme nebo kupujeme automobil a pak bych dohledal aktuálnosti na internetu.

Rozhodně bych nesvěřoval auto autobazaru. Stačí se každý večer koukat na televizi.

cukrar

Fry, čerstvá informace:
Prodal jsem v sobotu auto Š120L. Chtěl jsem 2000Kč. dal jsem inzerát že za 2500, a požaduji odhlásit. Několik lidí volalo, že jen na ND, nebo že donesou doklad o ekolikvidaci, že vyřadit vozidlo a pak prodej. Nic z toho jsem nechtěl riskovat, páč mám tolika zkusšeností, že kupec kecá… a já bud mít problémy.
Takže pak se ozval, přijel, svezl se, a chtěl jen motor za 1500Kč. Sdělil jsem mu, že trvám na prodeji celého a za 2500Kč. A převod!
Cukal se, že je to moc… a že nechce celé. Udělal jsem ústupek, že 2000Kč a klidně celé auto.
Nedohodli a stále škemral.. Uklidil jsem autio do garáže že nic nebude. Za 10 minut přišel, že si ho vezme. Já jsem si napsal jeho údaje, že ani psát nic nebudu. On si ale napsal smlouvu, já mu jí podepsal, dal jsem mu malý techničák a pojištění, aby mohl v klidu odjet domů.
Dneska jsme byl na evidenci, za 100Kč mi udělali kopii techničáku a odhlásili to na kupce.

Teď odpovědi na Váš dotaz.

  1. musíte mít plnou moc od dědy na prodej a odhlášení vozidla na kupce
  2. kupec si vozidlo prohlídne, ale nenechte ho odjet samotného, techničák nedávejte z ruky. Po prohlídne a zkušební jízdě si plácnete.
  3. Tím je uzavřena smlouva, nemusí být písemná, stačí ústní.
  4. Opiště si z jeho občanky údaje:

jméno, adresu, r.č. bydliště, číslo občanky.
5)Značky necháte na autě

  1. Ekopoplatek platí ten, co bude dohlašovat vozidlo na sebe

7)odhlášení do 10 dnů na kupce

  1. hned druhý den dojděte na evidenci a zrušte i pojištění..

pavla233

manžel využil tuto službu, kde mu auto ocenili online http://www.kupujeme-auta.cz/, dohodnul se na ceně a peníze mu vyplatili hned.

karfigol

Nejlepší je auto prodat na internetu, tam se dnes prodává vše, já třeba na http://www.pne­uok.cz/m6/alu-kola/ kupuju nové pneu. Jak už se tady lidi zmínili, za felicii moc nekápne, v bazaru ji nejspíš nevezmou, takže ideální bude nějaký inzertní portál a nastavení nízké ceny, aby se auto prodalo. Pokud najdeš zájemce, udělá se kupní smlouva a zajistí se přepis vozu

javurek

Ahoj :) Na tohle může člověk přijít o pěkných pár tisíc nebo si přijít na hodně problémů když neví jak na to. Sestřenice takhle lítala půl roku po úřadech a málem soudech. Na internetu je hodně článků „jak prodat auto“. Ale každý se trochu liší, takže člověk nikdy neví. Já bych takhle asi auto neprodávala pokud by to nebyl důvěryhodný člověk, nejlépe známý. Zkoušel jsi prodat do autobazarů? Já jsem totiž prodala v http://www.auto-vykup.cz/ za lepší cenu než mi nabízeli kupci na internetu. A navíc si můžeš být u těchto společností jistý, že ty smlouvy atd. mají dobře pořešené. Jenom nedopořučuji Esa, tam mi nabídli mizernou cenu a ještě hrozně tlačili a tři dny mě otravovali telefonáty.