zjentek

Jak je možný, že housenky zavíječe letos na Prajzské vyžraly „všechen“ buxus a nikdo neviděl jedinýho dospělce/motýla?

Ani já neviděl a to jsem furt venku!

(Jsem venku i na netu!)

(Kat. hmyz!)

Nejlepší odpověď
Annemone

Na tom není nic divného. Oni žijí jen krátce – v průměru 8 dnů. Přiletí na jaře, nakladou vajíčka a zemřou. Z jejich vajíček se vyvinou housenky a baští. Když všechno sežerou, zakuklí se a na podzim vyletí nová generace motýlů. Nakladou vejce na buxusy, které už mezitím stačily zregenerovat. Vylíhnuté housenky a zakuklené larvy snášejí mráz. Na jaře po oteplení znovu vyletí a je to neustálý kolotoč. 🙂

Další odpovědi
cochee

A já ho viděl. Vletěl nám oknem do chodby, posadil se na zeď a scípl. Ještě tam je. Dva zimostrázy už nejsou, jeden z nich jsem minulý týden uřezal. Ten druhý asi půjde papa na jaře, podle mě už neobrazí a navíc na něm ty kukly motýla zimují. Škoda buxusů, ale půjdou do kremace.

zjentek

Jo a mimochodem, obrázek je staženej z Pixabaye! (To jen na okraj pro „mazaly“, nebo jak zde nazýváte kurvítka.)