Rokio

Jak je možné, že za opilství dostal muž mimo trestu i zabezpečovací detenci?

Zde je odkaz na článek: https://www.id­nes.cz/plzen/zp­ravy/vrazda-nejdek-karlovarsko-tehotna-zena-ubodana-drogy-soud.A230530_090­251_plzen-zpravy_vb
zdroj: idnes.cz

Detence má být pouze pro duševně narušené pachatele zločinů a opilství je přečin. On to neudělal schválně. Nevěděl, co dělá.

Přeji si, aby po odpykání trestu, skončil v blázinci, nebo ho pustili na svobodu.

Nejlepší odpověď
elkon

Uvažuješ jako dítě. Přát si můžeš co chceš, na tobě vůbec nezáleží. Ten člověk chlastal, takže odpovídá za svůj stav. Do toho stavu se přivedl sám, opilství není polehčující okolnost, stejně jako drogy.

Další odpovědi
Filip84

Činec, „který desítkami ran nožem připravil o život v Nejdku na Karlovarsku těhotnou ženu. Protože měl ale kvůli dlouhodobému užívání drogy vymizelé rozpoznávací i ovládací schopnosti, hrozil mu trest jen za opilství, nikoliv za vraždu.

Já nevím, čemu na tom nerozumíš: je to smažka, která se sjela, byla těžce mimo, a to tak, že podle znaleckého posudku byla nepříčetná, a když ta smažka byla takto sjetá, a takto těžce mimo, tak ubodala babu, co měla zaděláno na sviště.

Co je na tom k nepochopení? Smažka dostala trest za opilství, protože v příčině toho, že se sjela, nebyla s to rozpoznávat a ovládat své schopnosti, eo ipso, nemůže být trestně odpovědna za vraždu.

Protože je to smažka, která se takto sjede znovu, společnost je potřeba chránit (říká Ti to i jeho advokát ve videu 🤦‍♀️), tak po vykonání trestu odnětí svobody půjde do zabezpečovací detence.

Že tomu nerozumíš? Ano, nerozumíš: tak se o to nesnaž, protože není dáno.

Že se Ti to nelíbí? Nasrat!: koho to zajímá!? 🙄

A, zase, je to negativní, k ničemu to tady nikomu není: jdi s tím do prdele, ano? 👿

Drap

Proto, že tak rozhodl soud. Co ty si přeješ je všem jedno.

Filip84

Já bych čistě soudil, že tady v tomto případě by byla spravedlivější spravedlnost lidová: smažku by dav zlynčoval, a pak taky několikanásobně píchl nožem. Pak by přijel funus service a starosta by zaplatil jeho zpopelnění bez obřadu.

Ano, ale žijeme v civilisované společnosti, tak teďka budeme platit to, že se, na outratu státního eráru, bude feťák válet do konce života v ubytovacím zařízení, ubytovatele VSČR, v Brně.

Fakt nechápu, co „lepšího“ by s ním kdo chtěl udělat, jako. Poslat ho, na outratu státního eráru, na dovolenou k moři do Egyptské arabské republiky a soudruh guma generál president mu dá ještě metál, ne? 🙄🙃🤪🤓

Zas bude ouplněk, nebo co!? JyrkaF🤪 pekelný kouzelník ze školky je taky na dělo, jako! 🙈👿