Kepler

Jak je možné, že v provozu nevydržel Concorde?

Dosáhl rychlosti přes 2 machy a byl N.Y. za 3,5 hodiny To vše za nikterak oslnivém tahu 4 motorů 560 KN celkem, (něco přes 5O tun, to vše při vzletové hmotnosti 185 tun a technologii původem ze 60. let. Každé dnešní moderní letadlo vedle něj vypadá jako z první světové.

https://pixaba­y.com/cs/concor­de-letadla-nadzvukov%C3%BD-bojovn%C3%ADk-203813/

Nejlepší odpověď
cochee

Souhlas s klumprt, akorát ta havárka byla tou pověstnou poslední kapkou pro odstavení Concordů, jinak ale tuším byla jedna jediná v historii. Hlavním důvodem byla ta žravost.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Příliš velké náklady na provoz. Letenka byla velice drahá.

klumprt

Pokud si vzpomínám, tak to jednou spadlo a nebylo to vůbec hezké. Tuším, že to bylo někdy kolem r. 2000.
Pak tehdy taky vadilo v době vzrůstajících ohledů k životnímu prostředí, že to žralo jako blázen.
A kdoví jak to tenkrát bylo s poptávkou při nepochybně tučné ceně letenek.

To jen tak z hlavy. Googlovat za nikoho nebudu, což jistě chápeš. 🙂

Dochy

Jak píší kolegové. Je o tom i víc článků. Bylo to jen pro pár bláznů, šíleně drahé letenky a přesto byla linka spše prodělečná. Udržovaná hlavně z prestižních důvodů. Po tom průs.ru padli i ty prestižní důvody.

autacek

Mimo toho, že po všech stránkách drahé, tak tu byl další problém, že i hlučné a na řadě letišt měl skrz to i zákaz, byť řešený následně výjimkou.

Dnes si má možnost smetánka užít místo konkordu, konfortu first class. A řada věcí co spěchá se dá řešit, v době internetu, i jinak.

Mě by spíš zajímalo, proč mu na podstavci přimalovali znak EU, když takto nikdy nelétal, byl to projekt GB-FR.