hapiky

Jak je možné, že v dnešní době může takovou zkázu jako na Ukrajině způsobit jeden muž?

Milióny uprchlíků, tisíce mrtvých, totálně zničená města, průmysl, ekonomika.
Kdyby neexistovala síla, která by tomu mohla zabránit, tak by nebyla pomoc, ale téměř celý svět je proti tomu, jsou na to prostředky a nikdo tomu zabránit nedokáže. OSN a další organizace by měli rozpustit pro absolutní neschopnost a funkčnost.
Milióny lidí roky budují svá města, své byty, přijde jeden idiot a vše za pár dní zničí. A to si říkáme VYSPĚLÁ CIVILIZACE!
Soudní lidé by neměli řešit proč, ale co udělat, aby se to už nikdy neopakovalo.

Nejlepší odpověď
Drap

Za Vietnam , Kambodžu, Koreu. Libyi. Irán, bývalá Jugoslávie a stovky dalších konfliktů . taky vždy může jeden muž. Co by jsi s tím chtěl dělat?

Další odpovědi
Viktorie II.

Co si zvolili na Ukrajině, to mají.

df

Předtím ti to nevadilo v jiných státech? Aha, ja jsem zapomněl že tenkrát byli oní ti „zlí“. A proto jsi to schvaloval.

zjentek

Ale no tááák… Vždyť Volodymir za to zdaleka nemůže sám.

_Bůh_

Neschopnost světa reagovat. Nám po Mnichovu taky nikdo nepomohl.
V zásadě státy NATO jsou jako jediní na světě pod ochranou. Věčná škoda Ukrajiny, že nebyla rychle připojena k NATO, mohli jsme si dnes ten tyjátr odpustit.

da ny

Snadno.
Ty miliony/miliardy lidí, přistoupily na „hru“. Není kam růst, sliby jsou plané…..
Zdá se, že jste toho i Vy, ještě mnoho nepochopil (zřejmě chybí zkušenosti a znalosti, empatie, odpor k veškerému násilí aj.). Podobně jako valná část světa politiků (někteří nechtějí). Toto je krize chování a způsobu existence naší civilizace. Zdravý selský rozum se s rostoucí mocí politiků vytrácí. Růst se zastavil. Všechny ty krize jsou toho projevem. Strach se musí neustále podporovat

V té vyspělé civilizaci klíčí dlouho cosi nezdravého, zhoubného. Covid i ta válka je shnilým ovocem.
Z knihy „Konec dějin“:
„Pokud nemá problém řešení v rámci systému, nejedná se už o problém, ale o systémovou vadu a celý systém, se pod jeho vahou hroutí.“
Virus nezaduoeš do země, Rusko také ne. S virem se musíš naučit žít……… Není možné zničit Rusko. Jedině za cenu sebezničení. Globálního zničení
To si přejete?
Pokud nepřichází vědomá změna, Přijde třeba válka, virus, katastrofa aj. Válka je zničující.
Může se nám to tisíckrát nelíbit…
Putin použil „vlastní zbraň“ Mezinárodního práva, NATO, USA i OSN. :/ Udělal přesně to, jak se USA/NATO zachovalo v konfliktu Kosovo x Bělehrad (centrální vláda). Takže ten důvod, letitý, neřešený problém hybridní, občanské války na Ukrajině, to PROČ význam má. Vyprodukoval se zástupný „problém“ (mezi Ruskem a Ukrajinou). Na počátku 2 neústupná mocenská ega: Každý, se svou pravdou. ochranou, podporou, představou a neústupnou agresí…..
Válečný konflikt se musí živit, je třeba aby byl dlouhodobý a generoval zisk.
(Všechna slova nejsou jen z mé hlavy, i čerpané info).

paul1

Také mi to hlava moc nebere. Už se zdálo, že lidé zmoudřeli, dlouho se nic, aspoň v našem okolí nic nedělo. Fakt ale stačí jeden, dost váhám napsat, muž …

Pepa25

To je holt úděl diktatur.

Disraeli

Nejvtipnější je, jak velká spousta lidí i některé bulváry tvrdí, že Rusko je diktatura. Nejlepší na tom je, že není. Když se nebudeme zabývat Putinovým charakterem a mentalitou a politicko-ekonomické poměry v zemi, tak Rusko je zcela normální poloprezidentská republika, ústavní, s parlamentem, volbami atd. Čistě teoreticky anokracie (ale za takové můžeme považovat třeba i USA a plno dalších).

Stačí si jen připustit, že parlamentní, demokratický i liberálně-demokratický systém nejsou bezchybné a mohou selhat, navzdory všem pilířům, institucím, demokratickým principům a pojistkám. Pokud by nějaká hlava státu (v prezidentské nebo poloprezidentské republice) chtěla vyhlásit válku nebo dělat něco velmi podobného, co Putin (třeba Francie/Macron) a měla by dostatečnou podporu, tak zcela v pohodě může něco takového dělat. Nikdy to ani není o institucích a podobně, je to o lidech, respektive i těch lidech v těch institucích/or­gánech – lidé vytvořili, vytvářejí a upravují ty funkce, to oni řídí a spravují různé záležitosti a jsou to hlavně jen lidé.
Je však pohodlnější nazvat některý ten stát diktaturou a jeho představitele za diktátora, než si přiznat, že systém zkrátka selhal… Navzdory všem jeho pilířům a vírou v instituce.

Pepa25

Zásadní nesouhlas. V Rusku demokracie není. A neselhali volby (stejně jako v Německu v r. 1933 nebyl problém ve volbách).

Disraeli

Dvojitý zásadní nesouhlas. ;)

Disraeli

A já vůbec netvrdím, že selhaly volby. Chyby a vina systému rozhodně nejsou (jen) o volbách.

hapiky

da ny: Kdy už konečně pochopíš, že nikdo nechce zašlapat Rusko. Problém není v Rusku, problém je v Kremlu.

da ny

Já to chápu, ty ne ;D nevíš, že bohužel, je zde i léta živená nenávist i k ruskému národu…. Ke všemu ruskému (ke zmrzlině, k vejci, k Čajkovskému, ke sportovcům, kdo „nám“ dal právo na odsudek, v podobě kolektivní viny?). Je třeba měnit vše, včetně myšlení, chování, života, všude, na všech světových stranách :)
Stačí na to širší záběr a rozum v hrsti. Ten v dnešní většinové civilizaci chybí.
Vem flintu, zastřel Putina, udatný rytíři.
Neuzrál čas, aby přišla změna uvnitř země. „Svět „, v dnešní podobě, má malé páky. Dokud se nezmění a spadnou lidem z očí klapky. Oprostí se od strachu a manipulace. Každé Á, má i své BÉ, tedy ty 2 strany mince…..
Tak snad jsi pochopil, že otázka je k ničemu.
První veřejně známá osoba, která promluvila nahlas o nutné změně, byl blahé paměti Karol Józef Wojtyła .

Pepa25

Vy jste tedy manipulátrka par excellance! hapiky napíše, že problém není v Rusku, ale v Kremlu a vy tu začnete tvrdit pravý opak o nenávisti ke všemu ruskému … A pak si berete do úst svatého papeže Jana Pavla II. Ano, ten chtěl změnu: debolševizaci. Přesný opak toho, co v Rusku provádí Putin!

Ametyst

Kecat si můžu, co chci, zaručuje mi to ústava a zákony. Stejně tím nic nezměním. Přesto to samozvaní cenzoři berou jako urážku své osoby a svých jiných názorů, a mažou. Je zajímavé, jak se zastánci většinových masivních mainstreamových názorů bojí těch okrajových, menšinových a ojedinělých. Tím se dost bavím.:-)))

Pepa25

Tak to moudro aspoň napište sem do diskuse, ať mám co kritizovat …

Viktorie II.

Proč jsi, cenzore, odstranil odpověď od Ametyst?

Ametyst

Viktorko, pravdy bývají hnusné, a malý český práskač si neumí představit, že se na 85 % území nic neděje. Tenhle fakt by z médií nikoho nevyděsil, a lidi musí být denně strašeni válčením.

Pepa25

drap: samozřejmě nemáte pravdu. Třeba v případě vojenských akcí USA v minulosti neměl nikdy prezident volnou ruku, vždy je pod kontrolou Kongresu.

da ny

Tím hůř, to už je kolektivní vina!
Jak pravil klasik: „Historicky největší zvěrstva byly napáchány ve jménu kolektivní viny.“.
Kennedyové chtěli něco jiného, než kongresmeni…..

Pepa25

da ny: hezký úkrok stranou. Pokud je někde diktatura (fašistické Německo, pustinovské Rusko, KLDR atd.), tak prostě nikdo (žádný nezávislý parlament) nemůže válečné choutky korigovat. Pokud udělají chybu a nechají se přesvědčit, tak je to jiná věc.

da ny

Pepa25 tak maličko jinak . Влади́мир x Володимир x Petr, to jsou jen zástupné, vyprovokované produkty nemocné civiliztace. Soupeření západ x východ.