jirka F

Jak je možné že se v dnešní době lidé čím dál více manželé rozvádí?

V kostele nebo na radnici přece říká co bůh jednou spojil člověk nikdy nerozděluj.

Nejlepší odpověď
Drap

Ba na opak, rozvodovost klesá
https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/domaci-zivot-v-cesku-cesi-se-mene-rozvadeji-vztahy-ale-stabilnejsi-nejsou-rika-sociolog-236379#utm_con­tent=freshnew­s&utm_term=roz­vodovost&utm_me­dium=hint&utm_sou­rce=search.sez­nam.cz

Další odpovědi
led

Láska, hlavně mladých manželství končí pro jejich nezralé znalosti o vztazích v manželství.

K rozchodům starších manželství dochází z různých důvodů,
Například:
„druhé mládí“ a následné ochlazení vzájemných vztahů, které se mění ve „válku volů“.
„sobectví v souvislosti s prací a společenským postavením“ přechází k podcenění nebo přecenění jednoho z manželů

cappuccino

Nekteri muzi touzi po mladsi partnerce a nektere zeny ziskavaji po rozvodu tucne alimenty nebo majetek.

Jiří Bohumil

1. Na radnici se nic takového neříká.
Jinak je to :

  1. O emancipaci žen
  2. O vzájemné toleranci
  3. O zodpovědnosti k dětem
  4. O změnách, vzhedem k rozdílnému fyzickému stárnutí a i potřebách sexu.
  5. O případných změnách vzájemného vztahu po odchodu dospělých dětí.

Dochy

Na radnici se obvykle nic o bohu neříká. Pokud si dobře pamatuju, tak se tam říká „Podle zákona xxx z roku zzz …“ 😉
(Zkrátka esence romantiky)

A nemanželé se těžko rozvedou. Takže to vážně zůstává na těch manželech.

zjentek

Jsou již docela nadčasoví řekl bych kdo správně chápe vývoj na nic již nečeká vztahy se příliš nezdržuje je totiž třeba tvořit ty skutečné hodnoty.

Strasilkka

Neporozumění ve vztahu,odlišný názor na výchovu a hlavně finance v domácnosti.