awdrt.net

Jak je možné, že je objekt HD 140283 starší než samotný vesmír?

Objekt HD 140283, kterému se neoficiálně přezdívá „metuzalémská“ hvězda je starý nejméně 14,46 miliardy let. Vesmír sám o sobě je starý teprve asi 13,8 miliardy let. A mít hvězdu starší než vesmír dost dobře nejde.

Nejlepší odpověď
Edison

„Se započtením možných chyb není stáří hvězdy HD 140283 v rozporu se známým věkem vesmíru 13,77±0,06 miliardy roků, který byl určen na základě měření mikrovlnného pozadí a Hubblovy konstanty. Musela však vzniknout velmi brzy po velkém třesku,“

Všimni si chyby měření stáří tohodle Metuzaléma, která je ± 0,8 mld let. Pak snadno dojdeš k tomu, že to v rozporu NENÍ. 🙂

Zdroj: https://www.as­tro.cz/clanky/vzda­leny-vesmir/blizka-hvezda-stara-skoro-jako-vesmir.html

Další odpovědi
aliendrone

LOL, prostě tak, že toho zatím moc o vesmíru NEVÍME. Stále nemáme úplně jasno KDE je „ztracené lithium“ z počátku vesmíru, kam se poděly předpokládané primordiální černé díry (které by právě v současnosti měly zhusta explodovat) a tak vůbec.

Hele, zamysli se! Vědci zkoumají blbej koronavirus a navzdory tomu, že ho mají k dispozici, navzdory faktu, že i lidské tělo můžou zkoumat po libosti, tak pitomou vakcínu na Covid NEMAJÍ! A ty chceš odpovědi na to, co a jak se stalo ve vzdálenosti měřené na světelné roky a to v čase před miliardami let!

Odpověď je prostá – buď je to jak píše Edison NEBO jsou v našich úvahách o tom, „jak to funguje“ nějaké bugy, no. ;) :D :D

BTW – k tomu „chybějícímu lithiu“ – je zde i teorie, že česká vláda a parlament v budoucnosti má k dispozici stroj času a s ohledem na zákony jaké plodí bylo lithium českými podnikatelskými subjekty V SOULADU SE ZÁKONEM z ranného vesmíru VYTUNELOVÁNO, aby se napakovali na výrobě Li-Ion akumulátorů! To víš, elektro-ekologie vpřed! A tentokrát v tom (náhodou) nemá prsty gangster Dochy, ale nechvalně známý elektrolobbista a baterkový oligarcha EDISON! ;) :D :D

Edison

Jinak stáří vesmíru přesněji je 13,77±0,06 mld let. Pořád, i když započítáš obě extrémní chyby měření se to k sobě vejde.

Takže… doporučuju číst články celý.