JájsemRaibek

Jak je možné, že došlo ke škodě ve výši tři čtvrtě milionu korun?

https://www.no­vinky.cz/krimi/485278-policie-dopadla-muze-ktery-si-nechal-na-falesne-jmeno-voperovat-kardiostimula­tor.html
Muži, jenž se prokazoval cizím občanským průkazem byl implantován srdeční stimulátor, čímž vznikla škoda za léčení ve výši tři čtvrtě milionu korun.
Ano, že se prokazoval cizí občankou by mohlo být trestné, ale že po několika vyšetřeních mu lékaři dali kardiostimulátor, to snad není na škodu?
Pokud by ho nepotřeboval, zřejmě by mu jej nedali. Nebo Pepíkovi by ho nedali ikdyby byl nemocen a tak se prokázal občankou Zdendy a tak mu ho dali?

Odpovědi
Drap

Škoda vznikla tím, že nemocnici nezaplatí pojišťovna operaci a následné léčení. Co je na tom divného. Pokud onen člověk, neplatil zdravotní pojištění, proč by to měl platit někdo jiný?

ivzez

Nerozumím tomu.
Jedině snad, že by ten muž nebyl účasten veřejného zdravotního pojištění.

Ale i tak by podle mne měla zdravotní pojišťovna nemocnici uhradit nutnou
léčbu a náklady následně vymáhat po podvodníkovi.
__

Doplňuji pár poznámek:

Pořád mi uniká, jak se někdo mohl ve zdravotnických zařízeních
prokazovat občankou na jiné jméno, než měl na kartičce pojišťovny.

Přijdu-li poprvé do zařízení, kde mne ještě neznají, vyžádají si jak
kartičku pojišťovny, tak občanku. RČ na OP i kartičce musí být stejné.

OP zemřelého by nebyl platný, na což by nemocnice měla přijít.

Jak píše Dochy → bylo by zajímavé vědět zjistit další okolnosti.

Dochy

Tak třeba pojišťovna odmítla plnit u pacienta, který možná už před rokem zemřel 🙂 a podvodník je třeba veden u úplně jiné pojišťovny. Je fakt, že léčebné výlohy by měli být kryty a mělo by jít jen o vyřešení administrativního bordelu. Bylo by docela zajímavé zjistit další okolnosti…

Herjulfson

Odpověď byla smazána z důvodu – jiné.

JájsemRaibek

Neplacení zdravotního pojištění neznamená, že bude odmítnutá péče.
Pojišťovna i tak provede úhradu, dlužnou částku pojistného vymáhá právní cestou.