vivatzaza

Jak je možné, že bylo zaznamenáno několik případů, kdy byli pacienti nakaženi koronavirem napodruhé?

Přece jakmile náš imunitní systém zvítězil nad virální či bakteriální infekcí, za normálních okolností nákazu rozpozná a dokáže ji napodruhé zablokovat. Já vím, že ta ochrana nemusí trvat věčně, ale nemůžete se přece nakazit tím stejným během několika dní.

Odpovědi
Pepa25

„Myslím si, že došlo k původní infekci, která byla zaléčena, člověk byl propuštěn, protože virus neprodukoval. A teď ho začal znovu uvolňovat. To je pravděpodobnější než opětovná nákaza,“ myslí si Prymula.
Citace viz zdroj:

Zdroj: https://www.i­rozhlas.cz/zi­votni-styl/zdravi/od­povedi-na-otazky-koronavirus-lecba-pitna-voda-respiratory-rousky-imunita_200227183­9_vtk

lenivyucen

@Pepa25 V tom případě to ale znamená, že karanténa by musela být delší dobu než těch 14 dní. Proč nám lžou?

mosoj

A jak víš, že nemůže. Když tedy víš, tak nám řekni jak je to s tvorbou protilátek na covid u člověka? Zatím jsem nic takového zveřejněného neviděl!! Jenom lidové kecy od piva. Současná celosvětová panika může být ze dvou důvodů:

  1. záměrné šíření paniky pro oslabení ekonomik států
  2. velký epidemiologický potenciál zmíněného viru ( dlouhá inkubační doba, nedostatečná tvorba protilátek atp. Od toho se také odvíjí možnost vytvoření očkovací vakcíny.

Víš jaká by byla teprve panika, kdyby se něco takového potvrdilo a zveřejnilo?

kalamarek

Co vlastne vedi „vedci“ o koronaviru? Rekl bych ze velmi malo anebo nam to nechteji nebo nemuzou rict. Ono prece neni normalni aby nekdo tvrdil ze turistka z Ekvadoru je zdrava a za par dni v karantene mela pozitivni test a stejne tak neni mozne aby se nekdo nakazil, vylecil a za par dni tim stejnym onemocnel. Muj laicky nazor na koronavir? Siri se to vzduchem, inkubacni doba vetsi nez 14 dni a pravdepodobne nejvetsi problem je ze koronavir dokazeme diagnostikovat az v momente kdy je v hostiteli „na vrcholu své formy“

zjentek

A co když nový koronavirus v hostiteli existuje v jakési vzájemné symbióze, kdy téměř každý hostitel lehce získá imunitu, funguje coby imunní přenašeč, vlastně ani není prokazatelně možno virus odhalit, tedy přítomnost viru v hostiteli nelze vždy určit, dočasně se zdravotně nijak neprojeví, pouze se takto masově šíří a vyčkává na svou eventuální smrtící mutaci?