Avatar uživatele
Registrovaný

Jak je možné že

fyzicky tatáž plocha ( část pozemeku či celý pozemek ) je na katastrální mapě pod jiným číslem a má jineho vlastníka a celý pozemek i jinou plochu než na mapě pozemkového katastru ?
Doplňuji:
Omyl v lokalizaci je vyloučen, terén dobře znám a obě mapy lze zobrazit i s tzv. ortofoto - tedy s pozadím letecké fotky. Jedná se o ornou půdu mimo obec obhospodařovanou zemědělským podnikem, čílo pozemku mám v kupní smlouvě z r. 1984, na katastrální mapě nešel najít protože nebyl vytýčen "definiční bod". Na mapě pozemkového katastru mě to dlouho nenapadlo hledat. Zobrazuje se mapa kde jsou ještě německé popisy. Stav trvá desítky let, jedná se o konfiskát po odsunutých Němcích. V katastrálním území se plánuje digitalizace a ÚPRAVY pozemků. Pozemek zle výhledove překvalifikovat na stavební. Obávám se nějaké kulišárny tak jsem se o to začal více zajímat.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Pokud by tomu tak bylo a nejednalo se o chybu, jak uvádí Pájo, tak posbírejte k pozemku nabývací listiny a bez zbytečného prodlení zajděte na KÚ a žádejte o vysvětlení. Stejný pozemek může logicky patřit jedinému vlastníkovi (nebo dvojici, či skupině vlastníků jako podílníkům).
Chyba se mohla stát při zápisu vlastnického práva, kde se mohla splést úřednice KÚ, nebo mohlo dojít k pokusu o podvod, kde byl katastru předán doklad na vlastnictví Vašeho pozemku za účelem o tento Vás připravit (a to by nebyl v ČR zdaleka první případ). Takže jednejte a nenechávejte nic času, ani náhodě.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

A zadáváte vše správně?
Tj.:
Obec - Název/kód obce
Katastrální území - Název/kód katastrálního území
Parcela - Druh číslování a Parcelní číslo

Mohlo by se tak jednat sice o stejná čísla parcel, ale v jiných katastrálních územích.
Díváte se i na náhled pozemků v katastrální mapě?
Doplňuji:
Tak to bude nějaká levárna.

Už jsem zažil leccos.
..třeba na našem MÚ - stavební odbor - se po odchodu pana starosty /za ODS, vyšetřován následně i PČR/ "ztratila půlka archívu za celou dobu jeho působnosti, vzala to na sebe tenkrát administrativní pracovnice a nemít všechny smlouvy s městem v kopii, tak jsme ostrouhali..


Avatar uživatele
Bronzový

Jednejte, jak píše ocko, a nezapomeňte na písemnou formu žádostí, ať to máte zdokladováno. Od všeho mějte doma kopii (nechávejte si označovat převzetí na úřadě).

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2161
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 926
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 531
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 432
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.