Kryšpín

Jak hodnotit nevhodný výrok nájemce Hradu v rozhlase? Je to hrubá urážka jmenovaných?

V různých médiích bylo vzbouření za výrok začínající na z, hledal jsem a vyběhlo, že to může být, lhář, Napoleon, potížista, idiot, lulu, dále potkáváme je na ulici, v šalinách, v králíkárnách, zaměstnání, politice i jinde.
Uvedený výrok odsoudil i předseda vlády a je docela možné, že se vážení podnikatelé majitelé baron-slunopanelů, Bakala a jeho soukmenovci cití uraženi. Neb má tento název něco společného se sexem.

Chápu to za nevhodné, můj starý příbuzný prohlásil, za ten výrok jsem nemohl ani spát jak mě to rozrušilo, bylo to horší než když po sametu byla provedena velkoplošná amnestie.

Nejlepší odpověď
Edison

Nejen hrubá urážka jmenovaných, ale podle mě i Úřadu prezidenta. Stydím se, že takového máme. Myslím, že tohle si nikdo nemůže takhle veřejně dovolit, natož prezident. Je to nedůstojné až odporné. A je vcelku fuk, jestli to tak je, nebo co si o samotném tom tvrzení myslím. Prostě prezident má být největší gentleman ze všech.

Další odpovědi
Kepler

Výraz „zmrdi“ byl celkem výstižný. s ohledem na to, kterých se to týkalo, ale prezident republiky by se takto vyjadřovat neměl. Jinak riskuje, že ho takto bude charakterizovat většina občanů této republiky. Stydím se za něj, i když je jinak inteligentní a vzdělaný člověk. I truhlář Gottwald měl slovník lepší.

Petula00

Myslím si,že se pan prezident drží ještě dost zpátky,za ty urážky a invektivy co si k němu ubožáci z kavárny a novinářských nul dovolují.Jo kdyby to řekl VENCA flaška,tak by ho za to ještě velebili.

Dochy

Souhlas s Edisonem. Podle mně je podobný slovník nedůstojný jakéhokoli člověka, i když někde v hospodě mezi přáteli by se to dalo tolerovat. U prezidenta to považuji za naprosto nepřijatelné.

aliendrone

Pan prezident se udělal „hezkým“, nazval sice správným termínem dotyčné… a to je asi tak vše. A co jako? Pomohlo to někomu/k něčemu? Prostě jen DALŠÍ kecy, prostáčci se radují/nadávají – účelu bylo dosaženo. Eh, škoda mluvit! :(

Edison

Peťulo, prezident by měl být natolik na výši, aby byl schopen se nad urážky své osoby povznést, případně je komentovat, ale jako pravý gentleman, s grácií prezidenta a ne dlaždiče.

Kryšpín

Nemohu dohledat zmrd je nebo není sprosté slovo