WTLS

Jak funguje přesněji připojování YouTube z mobilu do TV?

Zdravím, mám menší problém, doma se moc na TV nedíváme, máme 1 menší od značky GOGEN(má internet, ale není na to zapojena), když dám YT ‚edit‘[z mobilu] a připojit TV, tak tam mám nějakou Samsung series 6…
Vůbec nevím odkud… jesli není někdo na našem internetu…
Pokud to dám tedy připojit a TV je třeba 10km jinde, tak to půjde ten přenos nebo to jde pouze na naší wifi/kabel?
Diky moc za odpovědi :)

Odpovědi
autacek

  1. je třeba nejprve zjistit jaké funkce TV podporuje, tedy zajímá tě funkce screen mirroring, miracast, případně chromecast.
  2. pokud není TV připojena kabelem, musí mít integrovanou wifi,

Pro výše uvedenou funkci není připojení televize k internetu nezbytné, slouží pouze jako externí monitor.

3. pokud by měla TV integrovanou aplikaci youtube, pak stačí zkonfigurovat a spárovat https://m.you­tube.com/remo­te_pairing zde už je ale připojení TV k internetu nezbytné (nemusí být kabelem, může stačit i wifi)

4. to, že v nabídce vidíš i cizí televize je v pořádku, zobrazení žádajícího zařízení je většinou ještě jištěno povolením na příslušné televizi (funguje to podobně jako párování bluetooth).

Edison

Televizor může mít aplikaci pro YT… Bez internetu se na něj ovšem nepřipojí. Je vcelku jedno, jakým způsobem se TV k internetu připojí.

elkon

Otázka je zmatená, ale pro připojení YouTube stačí internet v televizi, např. pomocí WiFi.

Edison

Otázka je doooost zmatená. „jestli není něko na českém internetu“… Není nic, jako „český internet“… „Někdo“ je každý, kdo je na internetu. vzdálenosti nehrají roli… Podstatné je připojení k internetu, nikoli způsob… Způsob je pouze technické řešení připojení, bez ohledu na to, přes koho je připojení zrealizováno, jde jen o to,m jdtoli na svém konci ten, kdo připojení poskytne také na druhý konec ten přístup k internetu poskytne… Představit si to lze tak, jako připojení kabelu ještě neznamená poskytnutí toho správného signálu. V zásadě na položení správného dotazu to taky chce o tom mít aspoň nejzákladnější předtavu. Jinak je to spíše na předvedení, až školeních a datových komunikacích.