Proč lidé stále ještě koukají na televizi?

Nechápu, proč na ni koukají. Skoro všechno, co tam vysílají, vám jen vymývá mozek + ještě ty rakovinotvorné reklamy… Pokud se chci podívat na něco kvalitního, radši se na to přeci podívám na internetu, ne na televizi, kde za každou větou je reklama.

Skalní fanoušci ordinace a ulice, pojďte do mě!

Nejlepší odpověď
da ny

Já zase nechápu, že Vy nechápete … ;)
Měl byste ctít svobodu rozhodnutí každého diváka a trochu té tolerance…
Napadlo Vás, že část obyvatelstva ČŘ nemá možnost zakoupit si PC nebo NTB a mají se co ohánět, aby měli na chleba o 2 kůrkách … A ze stejného důvodu nemohou platit internetové připojení-
Že jsou lidé, kteří neumí zacházet s touto technickou vymožeností (závislostí na ní), že k ní mají třeba odpor…
Napadlo Vás, že jsou místa, kde se k internertu nepřipojíte a nefunguje tam ani telefonní signál O2, natož jiného operátora…
Dopřejte lidem trochu té svobody v rozhodování. Desítky TV kanálů/společností skýtají nepřeberné množství ve výběru sledovaných programů.
Někomu vymyje mozek TV, jinému internet.
Kdo určuje, který film/žánr/zdroj je kvalitní/objektivní zdroj/druh informací/zábavy (včetně té Vámi sledované)?

Další odpovědi
led

To ste nepochopili? „Nie filmy, seriály a iné, to reklama, tá hýbe svetom a záujmami ľudí. Pozerať miesto toho na ruch ulice, či dokonca, ach hrôza, ísť do prírody a prísť o reklamy? Tak to teda nikdy! Keď už prispievame finančne, okrem daní,ďalšími peniazmi na chod televízií a rozhlasu(ov), tak nech aj my z toho niečo máme, aspoň ten hlboký duševný zážitok.“
Nie, neťahajte nás do lesa, k vode, tam reklamy nenájdeme.
Tlak okolia, tlak modernej civilizácie, médiálne tlaky všade okolo nás ovplyvňujú aj naše názory, nech im akokoľvek odhodlane a neústupčivo odolávame. „Jednoducho pomalým prenikaním votrelcov na naše územie, do našej mysli práve pomocou médií, sa "tajomný Pán X "so svojou nadspoločnosťou snaží ovládnuť myslenie ľudí pre svoje záujmy.“
Prečo ľudia stále pozerajú tv… už sú ňou natoľko vnútorne ovplyvnení, že bez nej si svoj život už nevedia predstaviť.
A vôbec, načo to takto vysvetľujem, keď to všetko krásne opisuje v rôznych dobách a zemiach vládnúcou spoločnosťou neprijateľná a zakázaná kniha „1984“ od Orwella

marci1

I v TV by si měli lidé najít to, co jim pomůže se vzdělat, něco se dozvědět. Zajímalo by mě, na co se ty díváš na internetu, nebo tam převážně hraješ bojové hry? 🙂

xxx3

já se tedy na TV moc nedívám, protože na to nemám čas, nebo přesněji – nechci ho obětovat pro TV. A proč se dívají jiní lidé? Z různých důvodů. Myslím, že každý, kdo se podívá do programu více televizí, tak snadno zjistí, že se v TV nenacházají pouze seriály typu Ulice. Osobně se nejvíc dívám na zpravodajství, ale v TV jsou i dokumenty, sportovní přenosy (které osobně nesleduji), vysílání pro různé skupiny lidí (děti, zahrádkáři), různé diskuze a fůra dalších programů. Ne všechno, co se dá najít v TV programu, je okamžitě dostupné volně na netu. Ještě jednou opakuji, že nejsem žádný TV fanda, ale celé to smést silně sporným tvrzením, že TV vymývá mozek, je hodně smělé – zvláště od někoho, kdo se neustále ohání logickým myšlením.

Mc Merkurion

…no, ja nevim, osobně nemám tv už víc jak deset let…

anonym

Dívají se ze zvyku , proč něco měnit když to funguje , možná je větší zážitek se dívat na LCD 100 cm než na 15 monitor.

Klaproth

Slyšel jsem, že prý existují i úchylové, kteří se na filmy chodí dívat do kina. Dokonce existuje perverzní skupina, která chodí i do divadla. Jem šokován a nechápu!

tobby

Lidi nejsou stádo, každý si může najít pořad podle svého naturelu. Já například nesleduji seriály (pokud to tedy není seriál jednotlivých příběhů), ale velice rád se dívám na přírodopisné a cestovatelské filmy, zvláště od BBC. Vidím tak místa, na která se nikdy nedostanu a pokud mě zajímají víc, najdu si další filmy na internetu.

krpik

Já nejsem fanoušek ani jednoho seriálu ale když se libí. Já jsem na ulici koukal jak to začalo a nějak mě omrzela tak jsem to přestal sledovat .Přišlo mi to že se scénariste opakují. Myslím si, že někteří lidé při sledování utíkají od reality a realita je ten serial. Když vidí v bulváru nějakého herce z ulice nebo ordinace tak ho nazvou jménem serialové postavy.Také se stalo že lidi byli tak pitomý až toho herce napadli fyzicky jelikož měl zápornou postavu takže ano i vymývají mozky.
Oni potom diskutují co by měli ty postavy dělat v dané situaci
Reklamy nekomentuji pač mám kolegu který nadává na reklamy ale všechny je zná nazpaměť.

anonym

Taky se dívám na televizi, ale seriály na soukromých televizích nesleduji.Dívám se na kvalitnější seriály na čt1 nebo na opakování filmů na čt2.Tam opakují filmy, co jsem viděl jako mladý a rád si je zopakuji (s Belmondem, Linem Venturou, Alanem Delonem apod).

dr.luha

Je to obdivuhodný fenomén, vhodný ke studování v oboru psychiatrie. Nejenže lidi reklamy sledují, ale dokonce podle nich nakupují a vůbec jim nevadí, že velkou část ceny výrobku tvoří poplatky za reklamu. Z tohoto důvodu přece nemůže kvalita výrobku odpovídat jeho ceně.

nyjono

Také díky TV se lze dovědět, že existuje někdo jako Carnegie, Brian Tracy nebo Dr. Joseph Murphy.
Jen si musíš správně vybrat pořad.

Kryšpín

Mnoho občanů si neuvědomuje, že nadměrné až patalogické sledování televize, počítačových her a.p. nepovažují za nemoc, ale opak je pravdou. Tudíž pokud nezvládáme, alkohol, drogy, přejídání, televize, mobil, počítač, chamtivost a.p. jsme podobní závisláci.

děduš

Máte-li možnost, vážený/á , podívejte se na programy Čt 1 art a je možné, že pochopíte .

anonym

xxx3, ano, TV vymývá mozek, viz příklad krpik. Smělý jsi tu jen ty. :)

xxx3

a tohle tvrzení platí proto, že jsi to řekl ty?
Znovu opakuji, že v TV lze najít programy dosti různé. Někdo může trávit čas u televize třeba tím, že sleduje velmi solidní Hyde park civilizace s přísunem hostů ze špičkových vědních oborů současnosti, někdo jiný může trávit čas na netu tím, že visí hodiny na různých porno stránkách nebo sjížděním různých kuriozních videí na youtube, nebo tlacháním s kamarády na „fejsáči“. Z toho plyne, že upřednostňování internetu rozhodně není zárukou hlubšího myšlení.

anonym

Ano. Znova pro ty méně chápavé, na internetu se zkrátka dozvíš mnohem víc informací než z televize, tedy ano.

xxx3

méně chápavý si patrně ty sám, protože jsi očividně nepochopil, co jsem napsal. Psal jsi (opět obecně, jak je tvým zvykem) podivnou otázku, kterou inteligentní člověk pokládat vůbec nepotřebuje – „Proč se lidi ještě stále koukají na TV“ – každý, kdo o tom bude byť jen minutu uvažovat je schopen pohopit, že lidé mají různé zájmy a TV není pouze zdrojem informací, ale také zábavy, ať už to znamená cokoli. To, že TV vymývá mozek je samozřejmě nesmysl. Pokud bys to napsal takto: TV za určitých okolností může vymývat mozek, tak bych nic nenamítal, ale v obecné rovině tohle tvrzení není pravdivé. To, že někdo visí denně 5 hodin na netu vůbec automaticky neznamená, že je na tom dotyčný lépe než někdo, kdo stráví stejnou dobu u televize. Může na tom být lépe, stejně, nebo i hůř a závisí to na tom, co konktrétně určitý člověk sleduje. Je něco z toho, co jsem napsal, nelogické, mistře logiku?

anonym

V otázce je napsané, že „skoro všechno, co tam vysílají, vám jen vymývá mozek“. To tys tu pak na mě vytáhl, že obecně TV vymývá mozek, tak jsem pokračoval. Stejně jako v televizi dávají hovadiny, tak na internetu jsou taky hovadiny. Nicméně znova, na internetu je více informací, než v TV.

xxx3

tak věta skoro všechno generalizuje poměrně hodně. Já osobně si pod pojmem „skoro všechno“ představím tak 95% a víc. Ty máš nějaký konkrétní výzkum, ze kterého by něco podobného vyplývalo? Nebo je to zase jen osobní dojmologie vševěda fgh? A co přesně podle tebe je vymývání mozku? Na internetu není možné vymývat mozky? Neexistují snad tuny konspiračních webů, kde se člověk setká s takovými nesmysly, jako jsou chemtrails? Neexistují miliony zbytečných diskuzí o ničem? Neexistují miliony videí plných roztomilých zvířátek, různých nesmyslů, „lets playů“ a jiných věcí, kterými člověk může zabíjet čas stejně dokonale jako nějakým pitomým seriálem v TV? To, že je na internetu víc informací než v TV je jistě pravda, to ale nevyvrací nic z toho, co jsem napsal. V průměrném McDonaldu patrně také mají v kuchyni víc zeleniny, než má běžná rodina doma, znamená to snad, že se tedy všichni (nebo tvým jazykem skoro všichni) v McDonaldu stravují zdravěji?

anonym

S tím Mc. Donald's. Záleží kolik té zeleniny každý individuální člověk sní, denně tam obsluhují desítky, někde i stovky lidí, takže je docela logické, že tam je víc zeleniny než v průměrných rodinách. Nemůžeš tedy přesně říct, že se tam lidé stravují zdravěji… Zkus se zamyslet příště. Dále si přečti moji odpověď ještě jednou. Psal jsem „stejně jako v televizi dávají hovadiny, tak na internetu jsou taky hovadiny,“ tudíž polovina tvé odpovědi je naprosto zbytečná. Neznám přesná procenta, ale také si myslím, že „skoro všechno“ je nějakých cca 90%+, takže konkrétní výzkum nemám. Vážně, před tím než něco napíšeš, zkus se zamyslet. Když se opravdu zamyslíš, snad žádná tvá další odpověď nebude tak zbytečně dlouhá a bezinformační.

xxx3

pro pána krále, já jsem ale netvrdil, že se v McDonaldu lidé stravují zdravěji, protože tam je víc zeleniny než v běžné domácnosti. To byla jen řečnická otázka, která poukazovala na to, že když je někde něčeho („informací“ na internetu) víc, tak to ještě nic neznamená. Ty se tady dokola oháníš tím, že internet je bohatý na informace, to ti ostatně nikdo nevyvrací, problém je v tom, že ta informační bohatost je relativní. V každém novinovém stánku se najde hromada tiskovin dejme tomu „seriózních“ a také bulvár. A copak se asi prodává nejvíc? A jaké servery a jaké články mají na netu nejvyšší návštěvnost? Sám jsi napsal, že žádný výzkum citovat nemůžeš, takže platí, že je to jen tvá dojmologie. Co je to „vymývání mozku“ jsi nijak nedefinoval. O čem se to vůbec bavíme? Stěžuješ si dokola na kdekoho, že ti dává „bezinformační“ odpovědi, ty tady ale sám házíš s čísly a zásadními tvrzeními, která ale plavou na vodě, protože je máš „potvrzené“ jen svými dedukcemi.

anonym

Počítal jsem s tím, že lidé pochopí jak funguje vymývání mozku v televizi. Holt mám od vás asi moc velké očekávání. Tiskoviny, seriózně se o nich chceš bavit jo, to je možná horší jak televize. Obecně mi přijdou ty články, které máš na mysli, jako dost cringe, takže na ně ani nechodím, aspoň ne na české. (Teď nepočítám s tím, že znáš slovo cringe, proto googli, já to totiž neumím vyjádřit česky, ani ta legendární čestina, do které se dá vše přeložit, na to nemá žádné slovo). Čísly si se tu začal ohánět až ty. Internet je zatím nejbohatší místo, co se informací týče, absolutně tím drtí televizi, která už několik let vyšla z doby.

Nevím, co ti furt vadí. Zatím vše, co jsem napsal, byla pravda. Nedokážeš na to vymyslet nějaký dobrý argument, nad kterým bych se musel zamyslet, abych se ti ho pokusil zničit nebo v lepším případě s ním souhlasil, a dozvěděl se něco nového.

xxx3

tak to zkusme jednoduše:
1/ ne, nechci se bavit „seriózně“ o tiskovinách, byl to pouze příklad toho, že je možné sehnat tiskoviny značně rozdílné informační hodnoty, protože k dostání jsou jak bulvární plátky typu Blesk, tak tiskoviny typu Respekt. Jestli v tom nevidíš rozdíl, tak je veškerá další debata zbytečná. Pokud srovnáváš „možná horší jak televize“, tak bys měl mluvit konkrétně, jinak je to opět jen plácání.
2/ něco málo k „cringe“ článkům. Tady jde opět u naprosté nepochopení toho, co jsem napsal. Nevím a je mi jedno, jaké článkdy navštěvuješ ty, nicméně realita je taková, že většina lidí netráví čas na internetu tím, že by se neustále hluboce vzdělávali, takže opravdu nesurfují hlavně po vědeckých článcích nebo alespoň po wikipedii. Stačí se podívat na statistiku netmonitor.cz (to bys měl zaregistrovat, protože tohle je odkaz na opravdový zdroj, který má nějakou váhu) a pokud nejsi slepý, tak tam uvidíš, že návštěvnosti na českém internetu dominují (kromě seznamu) novinky, idnes, super, sport, centrum, blesk – zkrátka samé informačně velmi „hodnotné“ weby.
3/ Já se žádnými čísly neoháním, spíš se podívej do zrcadla a uvidíš toho, kdo tady hází pojmy „většina“, „skoro všichni“ apod., a to všechno bez jakéhokoli podkladu. Ty jsi prostě o něčem přesvědčený, takže už nevidíš, neslyšíš. Všchno se to točí jen ve stylu „já to prostě vím“.
4/ Už asi potřetí opakuji, že nijak nerozporuji, že je internet informačně bohatý, to že TV vyšla z módy, je ale silně diskutabilní. Já se ale ptám, na základě čeho to tvrdíš? (zase ta dojmologie?) Pohybuji se mezi lidmi všech generací, takže mám jisté srovnání. TV má dnes určitě jiné postavení než v minulosti, ale rozhodně ještě zdaleka neumírá, pořád ji sledují miliony lidí (mimochodem, když nastoupila TV, tak se psalo o tom, že to je konec rádia, mezitím uplynulo mnoho desítek let a rádio stále žije).
5/ ne, nenapsal jsi pravdu, píšeš své názory a dojmy, které jsou postavené na určitém osobním přesvědčení, které je bohužel zatížené ignorací reality (to samozřejmě můžeš, máme svobodu, klidně můžeš napsat, že sloni mají křídla).
6/ co se týče „vymývání mozku“, tak je to zase taková slovní zkratka, která zní jasně, ale jasná rozhodně není. Například v psychologické literatuře bys ji hledal marně, ten pojem je prostě a jednoduše vágní. Proto jsem se ptal, co konkrétně tím myslíš. Jestliže je to tak jednoduché, pak to jistě zvládneš jednoduše vysvětlit.

anonym

Jednoduše se snažíš vybočovat z cesty. Jdeš pořád dál a dál, rozebíráš tu víc věcí, častokrát se opakuješ, i když jsem ti na to už odpovídal. A mě také nebaví odpovídat tisíckrát. Jestli pro tebe „většina“, „skoro všichni“ jsou čísla, ok, tvoje věc… Ale moc dobře víš, jaké články mám na mysli, psal jsem to. Nechci jim tu dělat reklamu a psát jejich název, ale dost těch cringe článků jsi vyjmenoval ve druhém odstavci. Ano pravdu mám, televize vyšla z módy, podle mých zdrojů se na ni dívají nejvíce děti a důchodci. Děti z toho vyrostou a přejdou na novější techniku, už teď na ni postupem času kašlou. A důchodci zas brzo zemřou, a ta novější generace má více možností, jak se zabavit v důchodu než je televize. Neznám nikoho, kdo poslouchá radio, když už, tak v televizi nebo na internetu, takže ne, radio nežije. Dále tu zase vybočuješ, nebavíme se tu o žádné literatuře, takže nevybočuj.

xxx3

ještě něco k rádiu, které „nežije“. Takže ony ty desítky rádií, která u nás jsou, patrně vysílají pouze pro sebe a inzerenti reklamy platí za odvysílání v médiu, které nikdo neposlouchá? Takhle jsi to myslel? To se přece neslučuje s logikou. A zase bych se mohl zeptat: Máš pro to nějaký zdroj? Statistiku? Na základě čeho to tvrdíš? Ale je mi jasné, že se můžu dočkat akorát odpovědi typu „podle mých zdrojů“ (samozřejmě nejmenovaných).

xxx3

podle „tvých“ zdroju? Jakých? Je to ta kávová sedlina, nebo kyvadlo? Ty prostě žádné zdroje nemáš, já jsem citoval statistiku netmonitoru.

anonym

Používám něco na způsob metody Alenky Pastelky.

xxx3

tak to by leccos vysvětlovalo, podobé informačně hodnotné pořady tu televizi opravdu drtí.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

marci1, mě zase zajímá, proč zajímá tebe, co na internetu dělám, a kde jsi přišla na to, že tam hraji nějaké bojové hry.

Myslím si, že to, že se tam např. učím věci, které mi pomáhají v budování si své kariéry, ti bude stačit.

BTW mnohem více věcí se dozvíš na internetu než v nějaké televizi.

anonym

dr.luha, ne asi, tohle je příklad lidské demence. Nakupovat podle reklam nebo i slev. Spousta lidí by si takové výrobky nikdy v životě nekoupila, ale protože to viděli v televizi nebo tam je sleva, tak to prostě musí za každou cenu mít.

Seznam.cz

Dávám * za otázku. Reklamy opakující se 100× za den na garážová vrata značky L…o…m…-…x. K pochopení úspěchu reklamy stačí výsledek, že na většině nových baráčků jsou gar.vrata od tohoto výrobce.
Jinak ve spoustu domácností jede TV jako kulisa. To nechci kritizovat. Pohyb firem jede na reklamě. A oni zadavatelé tomu věří. Úspěch s nekvalitními hadry si reklamou zajistil Reserved. S batohy běžných parametrů zase Reebok. Díky reklamě můžeme číst na netu zadarmo. Takže to berme jako součást. Ale v té televizi to nevím. Tam jim jdou miliardy a ještě jim platíme. TV jako stát ve státě.

anonym

krpik, kdybych chtěl já utéct od reality, televizi bych si k tomu rozhodně nevybral, a ulici už vůbec ne, tu bych si vybral jen pokud bych chtěl umřít pomalou a bolestivou smrtí.

lahny, jako jo, ale proč se na to nepodívat na internetu nebo v PC prostě? Ne čekat, až se to bude vysílat.

led, nechápu co se tím snažíš říct, mám z toho takové smíšené pocity…

Mc Merkurion, skvěle.

led

fgh, ak si to naozaj pozorne prečítate, zistíte, že moja odpoveď sa skladá z niekoľkých častí
1 – sarkastický (pre neznalých posmešný) pohľad dnešných moderných pretechnizovaných „digitálnych“ PC ľudí
2 – vplyv a spôsob ovládania súčasnej spoločosti cez mediálne a komunikačné zariadenie, doporučujem vám prečítať si knihu 1984

Malá poznámka na koniec, už viackrát som tu písala, že nad mojimi príspevkami treba premýľať. Nepíšem ich zištne pre komerciu (body), ale pre ľudí.

anonym

Ano, vím že bych si to mohl stáhnout, ale jsou seriály která mají premiéru a ty na netu nejsou.
Nyní se třeba dívám na JÁ MATONI a dívám se jak je kapitalismus prohnilý už od samého počátku.
Když chci protivníka zničit, musím ho ničit jeho prostředky, takže musím se dívat i na seriály z minulosti, abych zjistil od kdy je ten kapitalismus prohnilý.

xxx3

možná by nebylo špatné vetknout si ten „prohnilý kapitalismus“ do nicku. Nemusel bys to pak pořád dokola vypisovat do každé druhé věty.