456jkl@post.

Jak funguje petice?

Chci, aby ve veřejnoprávní televizi byla u „účinkujících“ uváděna „jejich“ sexuální orientace.

Docílím toho pomocí petice? Pokud ano, kolik musím sehnat podpisů? Kam petici poslat? Musí veřejnoprávní televize vyhovět petici?

Nejlepší odpověď
Emefej

Tobě se líbí nějaký chlapec z ČT a nejseš si jist, zda je také homosexuál? To máš asi smůlu, navštiv raději nějakou gay seznamku.

Další odpovědi
Drap

Taková petice je nesmysl. Porušovala by práva na soukromí u všech účinkujících. A i kdyby to tak nebylo, tak petice nemá žádnou solidní podporu v zákonu. K petici se může a nemusí přihlížet.

Dochy

Pokud se nemýlím, pak petice je jen podpisy podpořené přání skupiny občanů. S pár výjimkami je maximum toho, co můžeš ze zákona požadovat, (a ne každý se musí peticí zabývat), že se někdo z instituce bude problémem zabývat a do 30 dní odpoví. Očekával bych odpověď ve smyslu: S vaším požadavkem na zveřejňování soukromých informací si můžete jít vytřít… 😉