Gendero

Jak funguje NADACE (nadační finanční příspěvek ve filmové nadaci)?

Filmová nadace vyhlašuje soutěž o nejlepší scénář, který pak zhodnotí finančním nadačním příspěvkem a v případě jeho realizací. Co jsem se bavil s nadací, tak prý finanční příspěvek by byl jen pro samotného autora a ne pro realizaci scénáře, co jsem si vždy myslel, takže by to bylo pro osobní využití.

Akorát jsem se v podmínkách, tedy v pravidlech dočetl, že má snad nadace nárok zjistit, na co byl nadační finanční příspěvek použit a další detaily, což odporuje odpovědí nadace, o čem jsem se s nimi bavil. Ti mi zase vysvětlili, že je to jinak, že finanční příspěvek se nevztahuje na nic a nejsem ničím jako autor vázán.

Jak to je?

Odpovědi
Drap

Každá nadace má svá stanovená pravidla. Na žádný příspěvek neni zákonný nárok. Musíš se informovat přímo u nadace a co ti řeknou, to platí. Tady myslím neni nikdo, kdo by tu nadaci vlastnil.