Barinka

Jak efektivně tvořit nálepky na produkty vždy se změnou jednoho údaje?

Zdravím, máme e-shop především pro hlodavce a králíky, kde si tvoříme vlastní produkty, jako jsou směsi nebo třeba sušené bylinky. Od začátku používáme ZIP sáčky, na které jsme lepili jednoduché nálepky. Později jsme přešli na papírové „etikety“, kde se vejde více údajů (viz. obrázek), které jsme si sami tiskli, ohýbali, razili dírku pro věšák, označovali šarží i datem spotřeby. Je to časově náročné a proto hledáme alternativu, jak si práci usnadnit. Přemýšleli jsme, že se vrátíme zpět k jednodušším nálepkám, kde tedy bude stačit razítkem označit šarži i datum, ale i přesto bychom chtěli proces zrychlit.

Jelikož ale i tyto nálepky tiskneme často, chtěli bychom přímo v programu před tiskem (používáme Illustrator) zadat číslo šarže i datum tak, aby se tato změna aplikovala na všechny nálepky (nyní máme arch a4 a na něm 12 nálepek – chceme tedy, aby se změna data a šarže vytvořená u jedné nálepky, změnila u všech 12 automaticky). Pravděpodobně ale Illustrator není ten správný program, který by nám to povolil. (Pokud někdo ví, jaký program by to dokázal, sem s ním – musí ale splňovat rozložení našich nálepek, tedy 12ks na a4 a povolovat vložení určitého designu třeba jako jpg)

Pokud máte nějaké nápady, jak toto urychlit nebo jste úsporu času v tomto ohledu vyřešili, budeme moc rádi, pokud se s námi podělíte o vaše postřehy a řešení. Pokud máte jiný nápad na podobu „označení produktů“, které je hezké a přesto efektivní, taky budeme rádi za nápady. :)

PS. Naše tiskárna jede na minimální náklady, takže bychom chtěli nějak využít právě ji.

Odpovědi
JK2021

Máte pravdu, Illustrator skutečně není ten správný program – je totiž primárně určen pro práci s vektory a proto obsahuje jen základní textové funkce. Pro práci s textem/sesta­vování tiskovin se používá InDesign (v Illustratoru se vytvoří vektorové grafické prvky zamýšlené tiskoviny a v InDesignu se pak sestaví/přidají do finální kompozice), v němž je Váš požadavek snadno vyřešitelný pomocí nástroje textové proměnné a rozvržení tiskoviny je navíc zcela na Vás.