Jak dostat dospěláckou zkoušku?

http://www.par­lamentnilisty­.cz/arena/moni­tor/Muslimska-studentka-z-Usti-neodmaturovala-jeji-otec-obvinil-ucitele-z-rasismu-328472
Být běžný občan ČR, tak čeká až rok na opravku. Nezávidím kantorům v této době. Kdejaké dítko si na ně dovolí a oni učitelé nic nezmůžou. O rodičích takových výlupků ani nemluvě. Ty ratolesti to nemají ze své hlavy, ale ono přeci funguje, jaký pán takový pes.

Nejlepší odpověď
led

Žiaľ, je to pomerne bežný problém, neuraziť náboženské vyznanie, rasovú príslušnosť, aj keď ako zjavne aj v opisovanom prípade, nešlo ani tak o správnosť odpovede (to je len zámienka) ako o boj dvoch náboženských ideí.
Z vášho odkazu
„během zkoušení sama studentka přiznala, že jí otázka moc nesedla,“,„U le­tošních maturit byl členem komise, která se jednomyslně shodla,“ Je pravda skúšajúci učiteľ môže svojim rozhodnutím ovplyvniť maturitnú komisiu, ale komisia rozhoduje ako celok, čo niekedy môže byť v neprospech skúšajúceho. Na druhej strane, je pravda, že komisia alibisticky nechá rozhodnutie na skúšajúceho, potom už len „to my nie, to on…"Tiež som bola v maturitných komisiách.
Tu sa zachovala riaditeľka školy neprofesionálne "podle samotného učitele se ředitelka bála medializace. Napodruhé už dívka složila zkoušku úspěšně“. Ak si nestojím ako vedúca za svojim rozhodnutím, na vedúcom mieste nemám čo robiť! Ale
problém je vo vnášaní náboženských ideológií do učebného procesu, do českého jazyka a do dejepisu, čo môže veľmi skresľovať aj samotnú náuku týchto školských predmetov a následný strach zo samotnej medializácie, „čo bude, keď niekto na mňa niečo povie…, čo keď prídem o svoje postavenie…“
Potom je prirodzené, veď deti sú prevažne zrkadlom svojich rodičov a spoločnosti, v ktorej sa pohybujú, že tieto deti, rodičia, spoločnosť, využívajú neistotu a slabosť a neboja sa použiť i nátlak, aby dosiahli svoje.

Na vašu otázku „Jak dostat dospěláckou zkoušku?“ zo svojej praxe dávam malú príručku:

Maturant a 5 bodov k úspechu
1 – nedávaj najavo neznalosť a nedostatok požadovaných vedomostí
2 – vystupuj tak, aby hneď od začiatku všetci vedeli, že tému ovládaš s bravúrnosťou nositeľa Nobelovej a iných svetových cien, že máš silnú podporu médií a spoločnosti, o krstnom otcovi nemusíš (stačí len naznačiť)
3 – pri skúške odpovedaj tak, aby ťa žiadny učiteľ nemohol prerušiť, práve naopak, miestami polož kontrolnú otázku členovi komisie, vo väčšine prípadoch ju nebude vedieť zodpovedať… V žiadnom prípade sa nenechaj vyviesť z rovnováhy a hovor o čomkoľvek, ale neprerušene, súvisle a s istotou v hlase, oči ostro upreté do očí skúšajúceho.
4 – pri otázke člena komisie počas tvojej odpovedi (aj on je len človek a po čase to vzdá…), tento detail si nevšímaj a kľudne pokračuj vo svojom sebaistom prejave.
5 – po skončení skúšky poďakuj členom komisie za pozornosť tvojej prednáške a s bravúrnosťou Prvého človeka a mediálneho víťaza odíď na tlačovku, kde svetu oznámiš svoje víťazstvo

Další odpovědi
klumprt

Je pravda, že pokud nebyla připravená, tak měla vyletět. A od toho je tam komise. Na druhé straně, jestli ten učitel si tam z toho dělá svévolně hodiny náboženství, tak by měl vyletět taky.

marci1

Oprava maturity být již neměla. Jenže k obvinění z rasismu došlo i tím, že učitel ve vyučování vlastně „podněcuje“ studenty k rasismu. Učitel by měl být v těchto otázkách nestranný. Každý má právo vyznávat víru, o které je přesvědčen, že je ta nejsprávnější. Jednotlivé druhy náboženství vidí každý jinak.

zjentek

je to jednoduché ..tak, že se hromadně vyvražděj náboženský fanatici a do takovejch komisí se dosaděj féroví bezzištní občané, kteří tvý znalosti a dovednosti zhodnotěj spravedlivě dle tvejch vlastních schopností.
Doplňuji:
kdo zná jinej způsob, jak skutečně vymýtit fanatismus humánním způsobem, tak ať si jej dosadí za „vyvraždit“ :o