hamale

Jak dosáhnout trvalého bydliště v budově pro bydlení bez čísla popisného nebo evidenčního?

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Nějaké číslo ta budova mít musí, jinak ti tam trv.pob. nedají. Stačí vyřídit číslo, tzn. požádat o přidělení.

Nemůžou ti do OP napsat „na konci obce za lesem třetí kůlna po pravé straně“ Takový kocourkov ještě nejsme:-D

Další odpovědi
marci1

Nelze mít trvalý pobyt v budově, která nemá popisné, popř. orientační číslo.
"Občan České republiky může mít jen jedno místo trvalého pobytu na našem území a to v objektu, který je určen pro bydlení, ubytování nebo individuální rekreaci a označen číslem popisným nebo evidenčním popřípadě orientačním. "
http://www.mvcr­.cz/clanek/hla­seni-trvaleho-pobytu-996765.aspx

ivzez

Nijak. Zákon nezná „trvalé bydliště“
a trvalý pobyt můžete ohlásit pouze do řádně označené budovy.

Přidělení čísla by podle mne musela předcházet kolaudace.

Drap

Ano lze. Nejdříve legalizovat nemovitost, získat pro ni popisné číslo a potom si tam nechat napsat trvalé bydliště.

postcd

viz. ivzez: „Přidělení čísla by podle mne musela předcházet kolaudace.“

otázka je tedy spíše jak to zajistit úspěšnou kolaudaci (google it) a nebo se vzdát trvalého bydliště. Ne vždy je nutné (google it)

ivzez

Tak mne napadá:

Zkoušel už někdo získat číslo pro celoročně obyvatelný mobilheim?
K bydlení určený je …