adulinka202

Jak dosahnout červeních vlasu bez barvy?

Nejlepší odpověď
BANAN93

bez urážky ,dal bych si nejdřív diktát

Další odpovědi
Pájo

Už z principu věci… jak chceš barvit bez barvy? Vždy budeš potřebovat látku s barvivem.

Barvení vlasů má své kořeny už v dávné minulosti. Ženy se zkrátka vždy chtěly líbit, a to i ve starověku.

To, že k barvení vlasů docházelo už ve starověku, potvrzují nálezy z Egypta – byla objevena více než 5000 let stará mumie se zbytky barvy na vlasech. Henna (nechemická barva) v té době pomáhala jednak zakrýt šediny, ale sloužila i k dosažení žádoucího tmavého odstínu vlasů.

Kromě samotných vlasů se barvily i příčesky zhotovované z vlasů otrokyň.
Nejprve se používala henna a později tzv. indigo (namodralá čerň).

Blonďatou barvu vlasů si oblíbily ve starověkém Římě. Římanky však měly tmavé vlasy, a tak si vyráběly paruky z otrokyň germánského původu. Byl zde sice pokus o jisté odbarvení (citronová šťáva, heřmánkové odvary, pobyt na slunci aj.), ale tyto postupy nebyly tak účinné, jak by si ženy představovaly.

Když se podíváme do Evropy, henna se začala používat po roce 1890. Nelze ale hovořit o barvení vlasů v pravém slova smyslu, spíše se zvýrazňovala stávající přirozená barva. K barvení a zvýrazňování barvy se používaly přírodní produkty a jejich odvary (například odvar z listů kaštanu a ořechu, skořápky ořechů, slupky cibule, černý čaj, heřmánek, lipový květ aj.).

Po roce 1900 byla vynalezena první chemická barva na vlasy, která využívala účinky peroxidu a amoniaku. Konkrétně to bylo v roce 1909 a o objev se zasloužil francouzský chemik Eugéne Schuller. Následující roky byla, a stále je, v barvení vlasů využívána především chemie. Nutno však podotknout, že v posledních letech se stále více prosazuje opětovný návrat k přírodě a ochrana přírody proti znečišťování chemikáliemi.
Lidem s alergií na barvy na vlasy se nabízí možnost využití speciálních rostlinných barev na vlasy.

zzzzz

Dá se koupit lak nebo tužidlo na vlasy. Nebude to ale tak moc barevné jak od barvy na vlasy.