Strezz

Jak dlouho vydrží člověk plavat?

Dejme tomu, že se ocitnete uprostřed moře nebo prostě někde ve vodě, co má tak nějak normální teplotu na plavání, vy jste zdraví, nijak unavení a nic vám nechybí… Plavete klidně – na místě, dokola, rovně… stejně tak voda je klidná, není třeba nějakých zbytečných pohybů navíc. Počasí dejme tomu lehce oblačno – kdyby bylo slunečno, tak hrozí úpal nebo tak něco… Prostě takhle ve všech ohledech ideální podmínky. Jak dlouho si myslíte, že by člověk vydržel takhle plavat, než by se utopil?

Ideální okolnosti pro člověka s průměrnými plaveckými schopnostmi.

Nejlepší odpověď
Danina65

Řekla bych, že do té doby, nežli půjde je dnu.

Další odpovědi
Lamalam

Několik hodin, pak zemřeš na podchlazení. Doporučuji přečíst si něco o katastrofě lodi Indianapolis. Většinu trosečníku sice zabili žraloci, ale řada jich zemřela na podchlazení. I voda teplá 28°C z těla odvádí ohromné množství tepla.

led

Najviac ľudí – stroskotancov sa utopí na následky podchladenia a paniky.
Všimnite si, že vytrvalostní plavci sú natretí ochrannou masťou, to je práve proti tomu podchladeniu.

Mc Merkurion

… na tuto otázku nelze odpovědět, jediný odborník přes plavání tu již není …

… jako laik ti mohu říct, že František Venclovský klidně i 15 hodin, já budu rád za 15 minut >>> pomohlo ti to? víš to o tý statistice? že průměrně jsme všici plavci, přestože jsou mezi námi neplavci? takže ztráty povoleny? …

… okolnosti: je to relaxační plavba, nabo plavba o život? …

… někdo plave v průšvihách celej život, druhýho hned chytnou …

Drap

Každý člověk jinak dlouho. Nelze bez dalších informací určit. Rozpětí bude od několika minut až po několik desítek hodin.

Kelt

Je samozřejmě rozdíl, pokud plavu podél břehu v přiměřené hloubce a klidu, respektive mne doprovází jiné plavidlo a situace, kdy zdánlivě klidné plavání naruší informace o přítomnosti žraloka. Každopádně to budou hodiny. Ale nechtěl bych to zkoušet, kdybych byl 1000 km od břehu a široko daleko nikdo.

Strezz

Četl vůbec někdo z vás tří ten text pod nadpisem? V podstatě tam uvádím ideální okolnosti, pro člověka s průměrnými plaveckými schopnostmi.

quentos

Ta poslední věta byla ovšem přidána až téměř po hodině. Ty odpovědi přišly dřív než to doplnění, pokud jste si neráčil všimnout.

Drap

O průměrných plaveckých schopnostech tam neni ani zmínka. I kdyby byla, nelze určit. Jedinec od jedince bude jiný.