hanysicek

Jak dlouho trvá školení řidiču – řidič kamionu?

Odpovědi
Petunia

Tady jsem o tom pro doplnění našla docela zajímavý článek.
http://www.ab­tir.cz/clanky/pra­ce-ridicu-kamionu.html

anonym

Musíš si udělat sk"D" a po 2 letech praxe i „E“.
Z otázky nevím, zda myslíš udělat si řidičák na návěs, přívěs nebo přezkoušení o profesní způsobilosti řidiče, to je 16 hodin teorie a praktické jízdy.
Doplňuji:
rozšířené až na 35 hodin k udržení si průkazu odb. zp. řidiče

lukas.zmizik

vstupní školení buď 140 hodin, nebo rozšířené 280…

a potom:

§48 – zákon 247/2000
(2) Ridic se zúcastní pravidelného školení v celkovém rozsahu 35 hodin do konce pátého
roku od data vydání prukazu podle § 52c. Pravidelné školení je rozdeleno do rocních kurzu v
rozsahu 7 hodin.

česílko: skupina „D“ je autobus… a pro skupinu „E“ nikdy žádná dvouletá praxe nebyla, byla to praxe jeden rok, pro autobus dva roky – se skupinou „C“ …ale to jsme hodně zpátky, už to před 10 let neexistuje…

cukrar

hanysku, záleží jaké školení myslíte.

chodím každý rok na 7 hodin na školení…„C“ + profesák..