Yvetta.B

Jak dlouho trvá, než mi uznají podporu v nezaměstnanosti, a jak se to dozvím?

Za jak dlouho po předání úřadu práce všech potřebných formulářů se dozvim, jestli mi podporu dají, a jak se to dzvim, přijde mi dopis, zavolají z úřadu?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Rozhodnutí o přiznání/nep­řiznání podpory v nezaměstnanosti se neposílá poštou. Uchazeč o zaměstnání, který si o podporu podal žádost, bude většinou při podání žádosti seznámen s datumem, kdy pro něj rozhodnutí bude připraveno. Osobně si ho vyzvedne na ÚP.

Další odpovědi
Drap

Dozvíš se to tak že ti dojdou peníze. Před tím si tě ještě pozvou na úřad. Vše se dozvíš na úřadu práce.

anonym

Pokud máš dokumenty v pořádku, dostaneš vyrozumění poštou běh pár dnů, kde bude oznámeno, jakou částku budeš pobírat. Takže nečekej, že prvně dostaneš peníze a potom vyjádření ÚP.

anonym

Nevím jak je to na jiných ÚP, ale mně byl předán papír s částkou, kterou budu pobírat do 15ti minut ( chvíli trvalo než to v jiné kanceláři spočítali) po té co jsem se nechal zaregistrovat.Bylo tam též napsáno kdy bude první výplata, kolikátého v měsíci budu dostávat další a jak mně to budou posílat ( ještě předem než to vypočítali jsem musel nahlásit zda-li to chci posílat poštou nebo na konto do banky).

cochee

Vypadá to podle ostatních odpovědí, že jiný kraj – jiný mrav. Já dostal rozhodnutí o přiznání podpory poštou za cca 2 týdny.

zzzzz

Ještě k otázce: při převzetí, pokud budeš s rozhodnutím souhlasit, se vzdáš práva na odvolání a rozhodnutí hned nabyde právní moci. Tím pádem se peněz dočkáš dříve,nebude muset běžet odvolací lhůta.

JájsemRaibek

Ta muška bzučka :D zzzzzzz
Sice má správnou odpověď, ale to s tím datumem (brrr) trhá mi to oči. Datem!

zzzzz

Po našemu datumem, tož každý není z praglu. 😁