janani

Jak dlouho se musí uchovávat výpisy SIPO?

děkuji

Odpovědi
dudu

Vyřiď si na poště /inkasním středisku/ zasílání výpisu elektronicky. Zbavíš se poplatku a papírování.

marci1

Složenky+SIPO
Nechávat, nebo nenechávat si ústřižky zaplacených, resp. podaných složenek? Ztratili jste ústřižek a peníze přitom nedorazily tam, kam měly? Nezoufejte. Česká pošta na základě platné legislativy pro účely reklamačního řízení složenky archivuje po dobu jednoho roku. Je možné je tedy do té doby rovněž dohledat. Zákazník musí však svoji tzv. zakázku co nejpřesněji identifikovat, a to nejlépe částkou, označením podací pošty a uvedením co nejpřesnějšího data podání (postačí však i měsíc, kdy byla složenka podána).

V případě, že by Českou poštu oslovila k tomu příslušná instituce, např. soud, jsou pak její pracovníci schopni danou složenku podle ústřižku dohledat až do 10 let ode dne podání. Záleží však přitom také na tom, zda složenka byla, či nebyla vyplacena.

Platby SIPO podléhají shodnému režimu jako složenky. 🙂

Zdroj: https://finan­ce.idnes.cz/do­klady-co-muzete-vyhodit-a-co-radeji-ne-fcj-/viteze.aspx?c=A060815­_145007_fi_osob­ni_fib

Edison

Nemusejí se uschovávat vůbec.

cukrar

jen několik minut, páč jsem za mnoho let ani jednou nepotřeboval staré sipo. Teď používám jen elektrinické.

orestez

Marcí 1, nech je, ať si sami blbnú.